مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری خبر داد

انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس كمیته بررسی عضویت وابسته UNWTO

انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس كمیته بررسی عضویت وابسته UNWTO

بریونی: مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری از انتخاب ایران بعنوان نایب رئیس کمیته بررسی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری آگاهی داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، «محمد قاسمی» با اشاره به این خبر اظهار داشت: دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با حضور در سه وبینار بین المللی روز پرکاری را پشت سر گذاشت. این وبینارها به ترتیب برگزاری عبارت بودند از «سی و یکمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاریهای اقتصادی- اکو»، «دومین نشست کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) » و «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری».
محمد قاسمی اضافه کرد: سی و یکمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاریهای اقتصادی- اکو با شش کمیته گردشگری، راه و ارتباطات، تجارت، کشاورزی، صنعت و انرژی به صورت وبیناری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که در کمیته گردشگری آن سند در ارتباط با برنامه های اکو در بخش گردشگری مشتمل بر آخرین وضعیت عمل به تعهدات کشورهای عضو و همینطور مواردی که این کشورها آمادگی انجام آنها را در آینده دارند؛ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری افزود: در این کمیته، علاوه بر اینکه از اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه میزبانی پنجمین جشنواره غذای اکو- جاده ابریشم در سال ۲۰۱۹ و همینطور تهیه پرسشنامه در ارتباط با بانک اطلاعاتی اکوتوریسم منطقه اکو تقدیر شد؛ از پیشنهاد طرف ایرانی برای برگزاری «کارگاه آموزشی گردشگری خوراک اکو» در جریان این جشنواره؛ نخستین «گردهمایی رؤسای تشکل های حرفه ای گردشگری اکو» در شروع سال آینده میلادی همزمان با مراسم اعلام رسمی ساری بعنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲؛ و برگزاری «کارگاه آموزشی توسعه کسب و کار گردشگری» در ادامه گردهمایی مذکور استقبال و قدردانی گردید.
او خاطر نشان ساخت: سازمان همکاریهای اقتصادی معروف به اکو هم اکنون با ده عضو شامل ایران، افغانستان، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، پاکستان، قزاقستان و قرقیزستان دارای حدود ۳۳۰ میلیون جمعیت است که از قابلیت توریست فرست بالایی برای منطقه برخوردار می باشد و شورای برنامه ریزی منطقه ای آن سالی یکبار تشکیل جلسه می دهد و وظایفی از قبیل تدوین برنامه های عملی برای تحقق اهداف سازمان را به عهده دارد.
محمد قاسمی اضافه کرد: دومین و سومین وبینار هم در ارتباط با دپارتمان اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری بود. یکی با عنوان «دومین نشست کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی عضویت وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) » و دیگری تحت عنوان «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری» که هر کدام به صورت مستقل و با دستور کار مجزا و مختص خود برگزار گردید.
او افزود: دستور اصلی کارگروه اصلاح چارچوب حقوقی، بررسی حوزه های اصلی از مفاد فصل های مختلف نظام نامه اعضای وابسته که نیازمند اصلاح محتوایی و ساختاری هستند و همینطور تصویب برنامه زمان بندی جلسات کارشناسی کارگروه و تهیین مهلت های نهایی برای اعمال اصلاحات حقوقی مذکور بود. این اصلاحات عمدتاً جهت شفاف سازی و تدقیق شرایط احراز عضویت وابسته، بازبینی حقوق، تعهدات و منافع اعضای وابسته، سخت گیرانه تر کردن شرایط عضویت، افزایش نقش دولت های کشورهای عضو در فرآیند تأیید متقاضیان، تسهیل فرآیند انصراف از عضویت و همینطور بازتعریف دقیق تر نقش و رویه های عملیاتی ساختارهای مدیریتی بخش اعضای وابسته در سازمان جهانی گردشگری منظور شده اند.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری اظهار داشت: کمیته هم با هدف انتخاب رئیس و نایب رییس خود و همینطور درخواست های جدید عضویت وابسته تشکیل جلسه داد که در طول این جلسه جمهوری اسلامی ایران بعنوان نایب رییس «کمیته بررسی تقاضاهای عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری» انتخاب گردید. این مورد بستر مناسبی را برای کشورمان در جهت بهره گیری بیشتر از فرصت های کمیته مذکور فراهم خواهد آورد.


منبع:

1399/11/01
12:51:18
0.0 / 5
1092
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بریونی