پیشنهاد یك فعال میراث فرهنگی:

پل هلالی جمعه ها محل پیاده روی شود

پل هلالی جمعه ها محل پیاده روی شود

به گزارش بریونی یک دوستدار میراث فرهنگی اظهار داشت: به علت حضور مردم در ایام جمعه و دیدار از پرندگانِ مهاجر، پیشنهاد می شود تردد از پل هلالی اهواز در ایام جمعه ممنوع شود.قاسم منصور آل کثیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: پلی که مشهور به پل هلالی، سفید یا پل معلق است یکی از سرمایه های نمادین اهواز بشمار می رود و نباید تنها برای عبور و مرور خودرو ها از آن بهره برد.
وی اضافه کرد: این پل که در دهه ۹۰ عمرش به سر می برد، در روزهای زمستان شاهدِ حضور خیلی از پرنده های مهاجری است که در اطراف این پل جمع می شوند و چشم انداز زیبایی را در شهر رقم می زنند؛ مردم هم برای دیدار با این پرندگان هر جمعه روی پل جمع می شوند و لحظات خوشی را در کنار کارون و پرندگان سپری می کنند.
این دوستدار میراث فرهنگی توضیح داد: البته که کارشناسان ترافیک می گویند تبدیل این پل به پیاده راه، ترافیک سنگینی را به هسته مرکزی شهر اهواز و منطقه کیانپارس تحمیل می کند؛ به همین رو درخواست یا پیشنهادِم از مسئولانِ شهری و امور ترافیک این است که منع تردد خودرو روی پل را فقط در روزهای جمعه و روزهای تعطیل رسمی اجرایی کنند که البته عبورِ آمبولانس هم می تواند بلامانع باشد.
آل کثیر با اشاره به اینکه پل سفید یا هلالی با نمادهایی که در اطراف دارد، تعریف کاملی از یک جاذبه گردشگری را در شهر اهواز عرضه کرده است، اظهار نمود: پل هلالی از سمت غرب با فلکه سه گوش، میدان ساعت و میدان راه آهن ارتباط دارد که خود پیشینه ای تاریخی را یدک می کشند و از طرفی هم به میدان شهدا ختم می شود که بخشی از آن هم بافت تاریخی و تنها ساباط و سرای موجود در اهواز، یعنی مجموعه معین التجار است.
وی اظهار داشت: همینطور مجاورت با رود کارون و رستوران قدیمی خیام که برای خیلی از شهروندان نوستالژی است یک جاذبه را رقم می زند؛ یادمان نرود زنده نگه داشتن سرمایه های نمادین یک شهر، یکی از راهکارهای مهم توسعه است.
این دوستدار میراث فرهنگی تاکید کرد: امیدوارم مسئولانِ شهری با خوش ذوقی نسبت به اجرای این پیشنهاد اقدام نمایند و دو ماه باقی مانده سال را که نزدیک به ۹ تا ۱۰ روزِ جمعه می شود، برای عبور و مرور خودرو ها ممنوع کرده تا مردم لحظاتِ شاد و زیبایی در کنار کودکانشان را با آسودگی خاطر روی پل در کنار پرندگانی که میهمان اهواز هستند، سپری کنند.
آل کثیر اظهار داشت: اهواز را با نخل، کارون و پل هلالی می شناسند و بعد از اقدام زیبای شهرداری برای کاشت نخل در سطح شهر و بلوارها، امیدوارم این دفعه با تمرکز بر پل هلالی، جاذبه های اهواز را برای همشهریان و به خصوص گردشگران دو چندان کنند.


منبع:

1399/11/04
22:43:41
0.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بریونی