وزیر میراث فرهنگی خبر داد

تمهید ۷ هزار میلیارد تومانی دولت برای صدمه دیدگان كرونا

تمهید ۷ هزار میلیارد تومانی دولت برای صدمه دیدگان كرونا

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: دولت ۷ هزار میلیارد تومان برای صنوف صدمه دیده از کرونا در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته که امیدواریم توسط مجلس تصویب شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، علی اصغر مونسان، قبل از ظهر شنبه در ابتدای سفر به استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ضمن اشاره به اینکه کرونا همه بخش ها را گرفتار آُسیب های اقتصادی جدی کرده اما حوزه گردشگری در صدر بخش های صدمه دیده قرار گرفته است، عنوان کرد: با این وجود امیدوارانه پروژه های این بخش در حال اجرا می باشد.
وی بیان نمود: هم میزان اقبال سرمایه گذاران و هم تعداد پروژه هایی که در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، آماده افتتاح شده، نشان داده است که بخش گردشگری باآنکه امسال گرفتار افت و خیز بسیاری شده اما همچنان امیدوارانه به سمت جلو حرکت می کند و امیدواریم با تلاش هایی که کادر درمان در حوزه واکسن و دارو انجام می دهند، کرونا در سال ۱۴۰۰ محدود شود و بتوانیم فعالیت ها را از سر بگیریم.
مونسان اضافه کرد: اوایل شیوع ویروس کرونا، بخش عمده ای از شیوع منسوب به سفر و گردشگری شد اما بعدها مشخص شد که موارد دیگری هم در شیوع موثر بوده با این وجود همکاری خوبی با ستاد داشتیم تا این ویروس مهار شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رعایت کامل پروتکل ها در همه هتل ها و اماکن گردشگری، قطع ورود توریستهای خارجی و … را از همراهی های این حوزه با وزارت بهداشت اعلام نمود و بیان داشت: به رغم ضرر هنگفتی که هتل ها در این شرایط داشتند، فضای خویش را برای طی دوران نقاهت در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند که این همکاری با این شرایط قابل تقدیر است.
مونسان همینطور اظهار داشت: توجه ویژه به بخش صنایع دستی که اقشار ضعیف را در بر می گیرد هم در اولویت قرار گرفته چونکه بخش زیادی از زنان سرپرست خانوار از این حوزه ارتزاق می کنند.
وی افزود: فروش در این عرصه کاهش یافته اما خوشبختانه قطع نشده و همچنان تولید ادامه دارد اما فروش حداقلی شده چونکه فروش صنایع دستی ارتباط مستقیم با حضور گردشگران در مناطق دارد با این وجود تمهیداتی در نظر گرفته شده که امیدواریم تا زمان مهار ویروس کرونا بتوانیم این بخش را زنده نگاه داریم.
مونسان تصریح کرد: گردشگری یک زنجیره بزرگ است و همه صنوف از این حوزه به نحوی ارتزاق می کنند ازاین رو در این شرایط تقریباً همه صنوف، متضرر شده اند که امیدواریم با مهار کرونا شاهد بازگشت رونق به اصناف مختلف باشیم.
وی عنوان کرد: دولت بسته هایی برای پشتیبانی از بخش های صدمه دیده از کرونا فراهم نموده و برای سال آینده ۷ هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش های صدمه دیده از کرونا در نظر گرفته شده که امیدواریم در مجلس تصویب شود.

1399/11/06
18:25:22
0.0 / 5
951
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بریونی