فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی كشور خبر داد

دستگیری گنج یاب معروف به پوآرو

دستگیری گنج یاب معروف به پوآرو

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور از دستگیری فردی با نام مستعار پوآرو که مبادرت به آموزش گنج یابی و دفینه یابی در فضای مجازی کرده بود، اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، سردار امیر رحمت الهی اظهار داشت: در تیرماه سالجاری شخصی با اسم مستعار پوآرو با تبلیغ در فضای مجازی با عنوان آموزش گنج یابی و دفینه یابی ضمن تجمیع افراد زیادی با خودرو در منطقه ای در حوالی شهر اصفهان مبادرت به آموزش عملی گنج یابی کرده که خوشبختانه با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و با همکاری نیروی انتظامی در اولین مرحله سه نفر در محل آموزش دستگیر و تحویل دادگاه بخش جرقویه شدند، اما متأسفانه شخص اصلی متواری و پرونده همچنان مفتوح بود.
وی اضافه کرد: فرد مذکور باردیگر در فضای مجازی مبادرت به تبلیغات در این خصوص کرد تا فالوور جذب نماید، بدین منظور به تمامی نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در سرتاسر کشور اعلام گردید با این مورد برخورد قانونی صورت گیرد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه به محض انتشار تبلیغات این فرد در فضای مجازی، ضمن انجام تحقیقات گسترده در شهرستان جوانرود، شکایتی را ضد نامبرده تنظیم کرد.
وی افزود: از طرفی با عنایت به این که در دادگاه جرقویه پرونده ای برای این فرد با هویت پوآرو تشکیل شده بود، مبحث به پلیس امنیت مرکز استان اصفهان برای دستگیری این فرد ارجاع شد.
سردار رحمت الهی عنوان کرد: با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع، نامه ای را برای دادگاه بخش جرقویه تنظیم و به دادگستری و دادستانی استان اصفهان هم ارسال شد تا مبحث با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های زیاد یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمانشاه و مراجع امنیتی و قضائی شهرستان جوانرود طی چند روز گذشته این فرد دستگیر شد و پیگیری های قانونی برای رسیدگی به پرونده ادامه دارد.


منبع:

1399/11/09
16:09:15
0.0 / 5
949
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بریونی