معاون گردشگری خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به صورت حضوری و مجازی

برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به صورت حضوری و مجازی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، ماه آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی در همزیستی با ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری با اشاره به این خبر اظهار داشت: طبق تصمیم گیری شورای سیاست گذاری نمایشگاه های گردشگری کشور و برنامه ریزی به عمل آمده، قرار است «نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران» از تاریخ ۵ لغایت ۸ اسفندماه ۱۳۹۹ (۲۶-۲۳ فوریه ۲۰۲۱) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار گردد.
وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم به ذی نفعان داخلی و خارجی جهت حضور و مشارکت در نمایشگاه انجام گرفته است؛ اضافه کرد: به منظور عمل به پروتکل های بهداشتی ابلاغی از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و به دنبال انجام هماهنگی های لازم با دستگاههای مرتبط در این حوزه، رعایت دستورالعمل های برگزاری نمایشگاه ها در دوران شیوع بیماری و حفظ سلامت غرفه داران و بازدیدکنندگان؛ بازدید حضوری از نمایشگاه فوق الذکر به شکل کنترل شده و با انجام پیش ثبت نام در چارچوب سهمیه های محدود روزانه امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی اظهار داشت: هم اکنون پلتفرمی به صورت دو بعدی و سه بعدی برای شرکت کنندگان در چارچوب غرفه دار و بازدیدکننده در نظر گرفته شده است و همانند نمایشگاه حقیقی، امکان ثبت نام، آشنایی با تعرفه ها، طراحی و غرفه آرایی، تبادل اطلاعات، امکان گفتگوی آنلاین و غیره مهیا شده است.
تیموری همینطور در مورد امکان برگزاری حضوری نمایشگاه تصریح کرد: در طراحی یکسان غرفه ها جداسازی بین بازدیدکنندگان و غرفه داران ملاحظات لازم مدنظر قرار گرفته است. همینطور نیاز است بازدیدکنندگان قبلاً در سایت مجری نمایشگاه ثبت نام کرده و ضمن احراز هویت با صدور کارت بارکددار بر مبنای ظرفیت هر سالن امکان بازدید داشته باشند.
وی ضمن اشاره به اینکه ۱۲ هزار متر برای غرفه های نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران پیشبینی شده است؛ تصریح کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با سازمان بین المللی نمایشگاه ها، اصول و پروتکل های برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص بحران کرونا در سطح جهانی دریافت و در دستور کار قرار گرفته است.
تیموری در ادامه تصریح کرد: اغلب نمایشگاه هایی که در روزهای انتشار بحران کرونا برگزار می شود؛ ویژه متخصصین است. در نمایشگاه پیش رو هم به علت رعایت پروتکل ها، بیشتر بخش هایی که امکان برگزاری نیست اساسا حذف می شوند و نمایشگاه بیشتر جنبه تخصصی خواهد داشت.
معاون گردشگری همینطور اظهار داشت: در صورت وقوع شرایط فوق العاده و عدم امکان برگزاری حضوری نمایشگاه پیش رو، مبتنی بر شرایط حاکم بر انتشار ویروس کرونا و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در آن ایام خاص، امکان انعطاف در برگزاری نمایشگاه لحاظ شده است تا تحت این شرایط تمرکز اصلی بر بخش مجازی باشد.
لازم به ذکر است متقاضیان و علاقمندان جهت ثبت نام همزمان در دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه می توانند به تارنمای مربوطه به آدرس www.ihcx.ir رجوع و یا برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به شماره ۹-۸۸۶۷۸۹۴۶ تماس حاصل نمایند.

1399/11/11
21:51:49
0.0 / 5
813
تگهای خبر: تخصص , دستگاه , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴