مطالعات نشان می دهند؛

تاثیر رژیم غذایی دوران كودكی بر طول عمر افراد

تاثیر رژیم غذایی دوران كودكی بر طول عمر افراد

بریونی: مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی نشان میدهد مصرف زیاد چربی و قند در دوره کودکی می تواند منجر به تغییر میکروبیوم های روده در طول عمر شود، حتی اگر فرد در آینده تغذیه سالم تری داشته باشد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مطالعه پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان میدهد که در موش های بالغ دارای رژیم غذایی ناسالم در دوره خردسالی، کاهش قابل توجهی در کل تعداد و تنوع باکتری های روده وجود دارد.
«تئودور گارلند»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما موش ها را مورد مطالعه قرار دادیم، اما تأثیر ناشی از آن معادل با داشتن رژیم غذایی غربی و سرشار از چربی و قند در دوران کودکی بود و میکروبیوم روده آنها تا شش سال بعد از سن بلوغ هنوز تحت تأثیر این رژیم دوره کودکی است.»
میکروبیوم ها به تمام باکتری ها و همین طور قارچ ها، انگل ها و ویروس هایی گفته می شود که در داخل و درون یک انسان یا حیوان زندگی می کنند. بیشتر این میکروارگانیسم ها در روده ها یافت می شوند و بیشتر آنها مفید هستند، موجب تحریک سیستم ایمنی بدن، تجزیه غذا و کمک به سنتز ویتامین های اصلی می شوند.
در یک بدن سالم، بین ارگانیزم های بیماری زا و ارگانیزم های مفید تعادل وجود دارد. با این وجود، اگر این تعادل، بوسیله استفاده از آنتی بیوتیک، بیماری یا رژیم غذایی ناسالم، به هم بخورد، بدن می تواند مستعد ابتلاء به بیماری شود.
محققان معتقدند رژیم غذایی غربی در ابتدای عمر دارای تأثیرات بلندمدتی بر میکروبیوم های روده است.


منبع:

1399/11/20
22:11:34
0.0 / 5
611
تگهای خبر: رژیم , رژیم غذایی , سیستم , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بریونی