با حضور مقامات قضایی؛

شعبه حل اختلاف ویژه رسیدگی به شكایات گردشگری بوجود آمد

شعبه حل اختلاف ویژه رسیدگی به شكایات گردشگری بوجود آمد

به گزارش بریونی شعبه ویژه ای از شورای حل اختلاف برای رسیدگی به شکایت گردشگری در محل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران راه اندازی شد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، آئین گشایش شعبه ۲۶۳۴ شورای حل اختلاف امروز با حضور محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران و غلامرضا مهدوی رئیس شورای حل اختلاف تهران، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و محمد خیاطیان معاونت توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی که به جای وزیر میراث فرهنگی در این برنامه حضور پیدا کرده بود، برگزار گردید.
در این برنامه خیاطیان بیان نمود: در بحث اشتغالزایی اثرات روشنی را گذاشته ایم به نحوی که ۴۵۵ هزار فرصت شغلی جدید بوجود آمده است.
در ادامه حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی خواهان ایجاد شعبه دادگاه خاص برای صنف متبوعش شد و اظهار داشت: شعبه دادگاه خاصی برای ما در نظر بگیرید تا کارشناسان ما بعنوان متخصصان در آنجا نظرات تخصصی خویش را ارائه نمایند.
محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری تهران هم اظهار داشت: باید در مقابل گردشگری و گردشگران زانو بزنیم چون مدیون گردشگران و حوزه گردشگری هستیم. باید این حوزه گسترش یابد. طرفیت های فوق العاده ای داریم که بسیاری از آنها پنهان است و در حوزه گردشگری می توان این ظرفیت را یافت. همینطور امیدواریم به کمک دوستان این حوزه شعب مختلف شورای تخصصی را مستقر نماییم. حالا هم هر شکایتی که در حوزه گردشگری وجود داشته باشد را به این شعبه ارجاع خواهیم داد.
پیش از این کمیته رسیدگی به شکایات در معاونت گردشگری وجود داشت که اعضای آن در واقع کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری و دفاتر مسافرتی بودند. اگر رأیی صادر می شد این رأی قابلیت اجرایی نداشت و فردی که برای او رأی صادر شده می توانست باردیگر ضد آن رأی شکایت کند چون بعد قضائی و اجرایی نداشت اما این شعبه ویژه در واقع کارشناسان رسمی خواهد داشت که مورد تأیید قوه قضائیه هستند و مقرر است در حوزه های مختلف گردشگری، به شکایات رسیدگی کند.
در این برنامه احکامی که برای اعضای این شعبه شورای حل اختلاف توسط رئیس کل دادگستری استان تهران به آنها اهدا شد، در این احکام آمده این شعبه ویژه صنف هوایی و جهانگردی است.
همچنین مکان این شعبه هم در داخل ساختمان در ارتباط با انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی است.

1399/11/24
23:23:14
0.0 / 5
885
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بریونی