برگزاری نشست كمیته فنی مشترك همكاریهای گردشگری ایران و تركیه

برگزاری نشست كمیته فنی مشترك همكاریهای گردشگری ایران و تركیه

پنجمین نشست کمیته فنی مشترک همکاریهای گردشگری ایران و ترکیه در حضور معاون گردشگری کشور به صورت وبینار برگزار گردید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، پنجمین نشست کمیته فنی مشترک همکاریهای گردشگری ایران و ترکیه با حضور معاونین گردشگری دو کشور و نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی دو کشور با هدف تبادل نظر در مورد روابط گردشگری فی ما بین در روزهای همه گیری کرونا و برنامه ریزی برای ارتقای مبادلات گردشگری دو کشور در دوران پساکرونا به صورت وبیناری برگزار گردید.
«ولی تیموری» معاون گردشگری کشور در وبینار نشست پنجمین کمیته فنی مشترک همکاریهای گردشگری ایران و ترکیه ضمن اشاره به روابط حسنه و نزدیکی تاریخی و فرهنگی دو کشور بر اهمیت گردشگری بعنوان ابزاری برای شناخت بیشتر مردم دو کشور از ظرفیت های موجود و تعمیق روابط و همکاری ها تاکید نمودند.
وی همینطور ضمن اشاره به اهمیت برقراری مجدد تبادلات گردشگری دو کشور در روزهای پساکرونا بر لزوم تدوین و امضای پروتکل دوجانبه بخصوص میان بخش خصوصی طرفین به منظور تسریع در حل و فصل مشکلات و چالش هایی که به واسطه شرایط ناپایدار سفر در سایه کرونا و کنسلی های احتمالی برای کسب و کارهای گردشگری دو کشور تاکید نمود.
معاون گردشگری کشور در ادامه نشست ضمن تاکید بر نقش انکار ناپذیر تورهای آشناسازی در معرفی قابلیت های گردشگری دو کشور، اعلام آمادگی کرد که با فروکش کردن کرونا و انجام واکسیناسیون به زودی میزبان این نوع تورها برای اهالی رسانه و فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور ترکیه با هدف آشنایی هر چه بیشتر ایشان با خصوصیت ها و ظرفیت های گردشگری ایمن در ایران باشیم که این مورد مورد استقبال طرف ترک قرار گرفت.
ولی تیموری سپس بر لزوم تداوم حضور دو کشور در نمایشگاه های بین المللی یکدیگر تاکید ورزید و از سوی مقابل برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران که در اسفند ماه سالجاری برگزار می شود دعوت بعمل آورد.
یکی از موارد مهمی که طی این نشست در جهت ایجاد توازن در مبادله توریست از جانب طرف ترک عنوان شد امکان سفر گردشگران دو کشور بدون گذرنامه بود که مقرر شد این مورد از راه مراجع ذیربط به صورت ویژه پیگیری شود.
افزون بر این، تیموری همکاری و مشارکت طرفین در سرمایه گذاری و راه اندازی گردشگری جاده ابریشم را حائز اهمیت ویژه ای دانست و انجام پروژه های مشترک با این مورد ذیل برنامه های کومسک را یکی از ساز و کارهای مهم در این خصوص خواند.
همچنین در طول نشست، طرف مقابل بنا به درخواست و پیشنهاد هیئت ایرانی آمادگی خویش را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی پیرامون بازاریابی و تبلیغات در فضای مجازی و دیجیتال برای دست اندرکاران صنعت توریسم ایران اعلام داشت.
در این جلسه سایر موضوعات هم از سوی بخش خصوصی گردشگری دو کشور بخصوص در حوزه تورگردانی و هتلداری مطرح گردید که در نهایت مقرر شد در برنامه اجرایی آتی همکاریهای گردشگری دو کشور مد نظر قرار گیرند.


منبع:

1399/11/29
14:29:07
0.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی