مونسان مطرح كرد؛

حذف گذرنامه ایران و تركیه یك پیشنهاد بود

حذف گذرنامه ایران و تركیه یك پیشنهاد بود

به گزارش بریونی وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه حالا در حد پیشنهاد است. به نظرم پیشنهاد بدی نیست باید این مساله را با وزارت خارجه و دستگاه های امنیتی مطرح نماییم.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، ۲۰۶ پروژه گردشگری و صنایع دستی استان تهران با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در یکی از هتل های تهران به صورت ویدئوکنفرانسی راه اندازی شد.
در این مراسم که عیسی فرهادی فرماندار تهران، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران و برخی از مدیران و مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور داشتند، علی اصغر مونسان اظهار داشت: بعنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مردم عزیزمان خواهش می کنم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، خصوصاً موضوع استفاده از ماسک را که همکاران ما در وزارت بهداشت بر آن تاکید دارند، بطور جدی مورد توجه قرار دهند.
مونسان بیان کرد: تجمع ها و برگزاری مراسم هایی مثل عروسی و عزا اصلاً به صلاح نیست. باید بتوانیم جلوی انتشار بیشتر این ویروس را بگیریم. اگر مقرر است نوروزی داشته باشیم که در آن سفر صورت گیرد منوط به این است که پروتکل های بهداشتی از همین حالا و برای همیشه رعایت شود تا شاهد شیوع پیک چهارم کرونا در کشور نباشیم.
او سپس به برنامه ریزی ها برای سفرهای احتمالی نوروزی اشاره نمود و اضافه کرد: در این خصوص جلسه ای را در کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کرونا برگزار کردیم و مفصل در این زمینه صحبت شده است. یک سال است که از شیوع این ویروس می گذرد و تأثیراتی را روی گردشگری گذاشته است. به همین خاطر در این خصوص در آن جلسه مفصل بحث شد که درباره نوروز و سفرهای احتمالی نوروزی چگونه باید برنامه ریزی نماییم.
پروتکل های بهداشتی در حوزه گردشگری رعایت می شود
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: خوشبختانه پروتکل های دقیق بهداشتی در حوزه گردشگری انجام می شود، وزارت بهداشت درباره سفرهای مدیریت شده که تحت نظارت ما انجام می شود نگرانی ندارد، آنچه که مورد نگرانی آن هاست سفرهای انبوهی است که خارج از ضابطه و بدون مدیریت انجام می شود. یعنی اینکه هرکسی با ماشین خود به سفر می رود و معلوم هم نیست در کجا اقامت می کند. این سبب نگرانی است. البته اگر افراد با ماشین شخصی سفر بروند اما در مراکز اقامتی تحت نظارت ما اقامت کنند این نیز قابل قبول است و نگرانی در این خصوص کمتر است.
او افزود: بدین سبب در مدل اول سفرها یعنی سفرهایی که با تور و تحت نظارت ما انجام می شود و در مدل دوم که با تور نیست اما اقامت در مراکز اقامتی تحت نظارت این وزارتخانه انجام می شود، کمتر نگرانی داریم و تحت کنترل است. نگرانی ما و وزارت بهداشت برای نوع سوم سفر یعنی سفرهای انبوه و مدیریت نشده است.
تمام تلاش ها برای حفظ جان مردم است
مونسان در ادامه با تاکید بر سلامتی مردم و حفظ جان آنها، عنوان کرد: یک سال است که مردم سفر نرفته اند اما همه تلاش ما برای جان مردم است. درخواستم از مردم عزیزمان این است که با وزارت بهداشت همکاری شود و سفرها حتما با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد. خصوصاً در سفرهای احتمالی در نوروز حتما باید به دستورالعمل های وزارت بهداشت توجه جدی کرد. البته به استانداران سراسر کشور اعلام شده که امسال کمپ های گردشگری نخواهیم داشت. چادرزدن در هیچ نقطه ای از کشور مجاز نیست. اگر همه به هم کمک نماییم از همین حالا می توانیم جلوی شیوع موج چهارم کرونا را بگیریم.
هتل های ۵ ستاره تهران افزایش پیدا می کند
او سپس به پروژه های افتتاحیه امروز در استان تهران اشاره نمود و اظهار داشت: این استان به لحاظ موقعیت سیاسی و تجاری نیاز به اقامتگاه ها با ستاره های مختلف دارد. نیاز تهران حالا بیشتر به اقامتگاه هایی با ستاره های بالا است. دو هتل ۵ ستاره در تهران در دولت دوازدهم افتتاح شده و تا اختتام فروردین ۱۴۰۰ نیز یک هتل ۵ ستاره دیگر افتتاح می گردد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تصریح کرد: در دولت دوازدهم قرار شد به تدریج در استان تهران اقامتگاه های بوم گردی راه اندازی شود که خوشبختانه این اتفاق افتاده است و امروز نیز یک اقامتگاه بوم گردی در استان تهران راه اندازی شد.
او اظهار نمود: در کنار اقامتگاه های بوم گردی شکل جدیدی از اقامتگاه را در کشور داریم به نام بوتیک هتل که شروع آن با تهران بود که این شکل از اقامتگاه ها، استفاده بهینه از ظرفیت های حوزه گردشگریست و هوشمندانه کمبود اقامتگاه ها در شهرهای مختلف جبران می شود.
حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه در حد پیشنهاد است
مونسان در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره حذف گذرنامه بین گردشگران ایران و ترکیه، اظهار داشت: در سفری که به ترکیه داشتیم آنها تجربه ای را که با یکی از کشورهای همسایه داشتند، مطرح نمودند و آن هم این است که علاوه بر لغو ویزا، پاسپورت را نیز حذف کرده اند، آنها اعتقادشان بر این است که اگر این مدل را با ایران اجرائی کنند می تواند به تقویت گردشگری بین دو کشور کمک نماید. اخیراً نیز این مساله مجدداً از طرف آنها مطرح شده اما فعلاً در حد پیشنهاد ترکیه به ما است به نظرم پیشنهاد بدی نیست باید این مساله را با وزارت خارجه و دستگاه های امنیتی مطرح نماییم.
۲۰۶ پروژه ای که امروز به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد شامل چهار هتل، چهار هتل آپارتمان، یک اقامتگاه بوم گردی، یک واحد بوتیک هتل، دو مجتمع گردشگری، ۱۰ سفره خانه سنتی، ۳۷ دفتر خدمات مسافرتی است. همین طور ۲۲ کارگاه صنایع دستی گروهی و ۱۲۶ کارگاه صنایع دستی انفرادی شروع به کار کردند.
با افتتاح این پروژه ها برای ۹۳۶ نفر اشتغال به وجود آمده و در مجموع ۸۱۶ تخت به ظرفیت های اقامتی استان تهران افزوده شد.

1399/11/30
12:42:58
0.0 / 5
714
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی