كتاب بازی آفرینی در گردشگری منتشر گردید

كتاب بازی آفرینی در گردشگری منتشر گردید

بریونی: کتاب بازی آفرینی در گردشگری برای طراحی تجربه های به یادماندنی با ترجمه محمد اعجازی توسط نشر اگر در 208 صفحه منتشر گردید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، این کتاب برای هم افزایی دو صنعت انسان محور و تجربه گرای گردشگری و بازی آفرینی و ایجاد ارزش افزوده جذاب در خدمات گردشگری توسط پائول بولنسی (مشاور طراحی تجربهٔ به یادماندنی در گردشگری) و رومن ایگر (دبیر علمی مجله علوم گردشگری و عضو فدراسیون جهانی فناوری اطلاعات در گردشگری و سفر، IFITT) در سال ۲۰۱۵ میلادی تألیف شده است.
این کتاب با هدف تامین بهینه نیازهای سطوح متعالی گردشگر، مسافر و تحقق سهل تر رویاها بوسیله کسب تجربه به یادماندنی و گاه سفارشی سازی شده و با تاکید بر ایده های منتج از روان شناسی اجتماعی تدوین شده است.
نویسندگان کتاب، پایداری اقتصاد گردشگری را در عصر حاضر به اقتصاد تحول وابسته دانسته و مقصد آتی گردشگری را سرزمین رویاهای واقعی مسافر معرفی می کنند که با بازی آفرینی در آنها قدم خواهد گذاشت.
این کتاب در دو بخش و ده فصل تشکیل شده است. بخش اول کتاب شامل پنج فصل است. در فصل یک، طراحی تجربه باتوجه به پژوهش های مبتنی بر معانی در گردشگری تفسیر می شود، در فصل دو به بازی آفرینی برای تحول در گردشگری پرداخته شده، واکاوی جذابیت بازی ها و نقش آنها در ایجاد انگیزه، کشف و تخیل گردشگر، مسافر در فصل سه انجام می شود؛ فصل چهار به ایجاد انگیزه و حافظهٔ گردشگری و فصل پنج به روان شناسی مثبت ناشی از بازی آفرینی باتوجه به الگوی به زیستی گردشگر، مسافر اختصاص دارد.
بخش دوم این کتاب به واکاوی چارچوب طراحی مربوط است؛ در فصل شش، چارچوب طراحی شامل پروسه و خاصیت ها و در فصل هفت، تبیین پروسه طراحی، ارزیابی، بازخورد و بازبینی مورد توجه قرار گرفته اند، تدقیق خاصیت های محصولی انسان محور برای تعالی تجربه گردشگر، مسافر از سطح پایه علاقه مندی تا سطح متعالی تغییر در فصل هشت و معرفی اجزای تشکیل دهنده شامل حاشیه امنیت، پرسونا، تأثیرات روانی ده گانهٔ مثبت انتظاری، زیبایی شناسی، مشارکت، معنا، داستان،، مشوق ها و … در فصل نُه بررسی می شوند.
در فصل ده و انتهایی این کتاب عوامل بهبوددهنده تجربه باتوجه به انتظار عرضه کننده و علاقهٔ گردشگر، مسافر برای حصول آرمانهای متعالی که از پسِ تحول ایجادشده، متبادر می گردد، شناسایی خواهند شد.
به گفته اعجازی مترجم در کتاب «بازی آفرینی در گردشگری» تجربه ای به یادماندنی را تفسیر و الگوهای مشترک در آنها را کشف می نماییم.
ترجمه این کتاب با رویکرد تحول در صنعت گردشگری برای سده نو از نوروز ۱۳۹۹ شمسی شروع شده و چاپ اول آن با یاری نشر «اگر» در زمستان ۱۳۹۹ دردسترس است.


منبع:

1399/12/19
14:14:01
0.0 / 5
985
تگهای خبر: خدمات , زیبایی , سفر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بریونی