گفتار و عملكرد متناقض درباره سفرهای نوروزی؛

مقرر است كسی سفر نرود اما همه امكانات خرید بلیت مهیا است!

مقرر است كسی سفر نرود اما همه امكانات خرید بلیت مهیا است!

به گزارش بریونی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران اظهار داشت: اگر مقرر است کسی سفر نکند چرا همه امکانات حمل و نقل برای خرید بلیت مهیاست؟حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر مسافرتها از راه آژانس ها صورت گیرد نهادهای مرتبط می توانند بر رعایت اصول بهداشتی سفرهای نوروزی نظارت کنند. حالا تورهای گردشگری برگزار می گردد همان گونه که بازارها را نبسته اند و می بینیم که در این روزها بسیار هم شلوغ است. تنها جایی که میتوان از آن طریق سفرها را کنترل کرد همین آژانس ها هستند چون میتوان فهمید مسافر به کدام هتل رفته و یا به کدام مناطق سفر کرده است و این سفر در چه شرایطی انجام شده است. این موارد در ستاد کرونا تصویب شده اما باز هم شاهد تناقض گویی ها هستیم یک باره می بینیم که سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا حرف دیگری می زند.
وی اضافه کرد: به ما می گویند صبر کنید در حالیکه کمتر از دو هفته به عید مانده است. ما باید برای آن زمان فروش داشته باشیم نمی توانیم روز قبل پکیج سفر ببندیم و تور بفروشیم و به مسافر هم بگوییم یا سفر به آن نقطه انجام می شود یا نه. از یک طرف می گویند تور نفروشید از سوی دیگر سیستم فروش باز است.
رفیعی اظهار داشت: متأسفانه وزارت میراث فرهنگی هیچگاه نتوانست دفاعی از صنعت توریسم کند که برای منافع ملی مفید باشد و چرخ اقتصاد دفاتر هم بچرخد. امهال مالیات هیچگاه انجام نشد و بسته های حمایتی هم کارکردی نداشتند. اخیرا هم مشاهده کردیم که اعلام گردید با کشور اندونزی تفاهمنامه امضا کردند تا تورهای گردشگری بین دو کشور برگزار گردد اما بخش دیگری از همین دولت اعلام می کند که پرواز از مقصد اندونزی ممنوع می باشد. جالب تر اینکه از ۳۰ کشوری ورود توریست به ایران ممنوع شده که حتی یک نفر هم از آن کشورها به ایران، ورودی نداشتیم!
این فعال صنعت توریسم بیان نمود: از یک ماه پیش تبلیغات مسموم درباره آژانس های مسافرتی به وجود آمده که نمی دانیم دلیلش چیست بعنوان مثال یک مرتبه گفتند تور واکسن کرونا برگزار می گردد یک مرتبه دیگر از برگزاری تور ترکیه با نرخ نزدیک به دو میلیارد تومانی خبر دادند. بار دیگر گفتند عروسی میلیاردی در لواسان برگزار شده در حالیکه هیچکدام از اینها توسط آژانس های مسافرتی مجوزدار انجام نشده است. گویا جریانی برای تخریب آژانس ها در حال شکل گیری است.
رفیعی همینطور درباره برخی اظهار نظرها درباره نظارت بر تورها هم اظهار داشت: سال پیش وزارت میراث فرهنگی اعلام نمود که تمام تورهای گردشگری در سامانه ای ثبت می شود اصلاً چنین اتفاقی نیفتاد و هیچ سامانه ای به دفاتر برای ثبت تورها معرفی نشد. از یک سو می گویند مسافران باید به همراه خودشان رزرو اتاق هتل به همراه داشته باشند آیا گرفتن وچر جعلی هتل کار سختی برای افراد است که یکی از شروط سفر را وچر اعلام می کنند؟


منبع:

1399/12/21
00:35:21
0.0 / 5
659
تگهای خبر: تبلیغات , توریست , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بریونی