با مشاركت بخش خصوصی؛

۳ بنای تاریخی با مشاركت بخش خصوصی مرمت و احیا می شود

۳ بنای تاریخی با مشاركت بخش خصوصی مرمت و احیا می شود

بریونی: حمام خسرو آقا، خانه کشفی و خانه های فاضلی با مشارکت بخش خصوصی، مرمت، احیا و به بهره برداری می رسد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، با به انتها رسیدن مهلت تمدید فراخوان عمومی واگذاری مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی فرهنگی، پاکت های ارسالی به دبیرخانه فراخوان، با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی و اعضای کمیسیون مزایدات صندوق احیا بازگشایی و نتایج این فراخوان اعلام گردید.
بر این اساس پس از ارزیابی فنی و اقتصادی پاکت های ارسال شده به دبیرخانه فراخوان، ۳ متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند. بنا بر اعلام کمیسیون مزایده های صندوق احیا، حمام خسرو آقا (اصفهان) با کاربری فرهنگی پذیرایی (محدود)، خانه کشفی (خرم آباد) با کاربری فرهنگی-پذیرایی و خانه های فاضلی (ایرانشهر، سیستان و بلوچستان) با کاربری فرهنگی- هنری-موزه-پذیرایی بناهای تاریخی هستند که بمنظور مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین به بخش خصوصی واگذار شد.
جلب مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه مرمت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، در حالی از طرف صندوق احیا پیگیری و محقق شده است که به سبب شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها و انتشار ویروس کرونا، سرمایه گذاران با چالش های مختلفی مواجهند. این مهم نشان میدهد در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب، می توان اعتماد مردم را جلب کرده و کارهای بزرگی با مشارکت آنها رقم زد.


منبع:

1399/12/25
23:19:29
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بریونی