معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی:

۴۵۰ هزار نفر در سفرهای نوروزی اقامت رسمی داشتند

۴۵۰ هزار نفر در سفرهای نوروزی اقامت رسمی داشتند

به گزارش بریونی تیموری اظهار داشت: تا روز هفتم فروردین یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفرشب اقامت در مراکز اقامتی رسمی داشتیم که اگر هر فرد به صورت متوسط سه شب اقامت داشته باشد، حدود ۴۵۰ هزار نفر طی ۱۰ روز گذشته سفر کرده اند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، ولی تیموری در وبینار ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور دستگاههای عضو ستاد باعنوان «مدیریت سفر ایمن در نوروز ۱۴۰۰ به منظور بررسی خدمات سفر با محوریت سفر و پروتکلهای ابلاغی» در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد اظهار داشت: عرضه آمارهای مقایسه ای از جانب برخی دستگاه ها نسبت به سال ۹۹ به نظر منطقی نیست و بهتر است این مقایسه نسبت به سال ۹۸ یا ۹۷ صورت گیرد.
معاون گردشگری کشور تاکید کرد: به رعایت اصول میهمان نوازی، مردم داری، برخورد کریمانه و مهربانانه با مسافران، زائرین و گردشگران و راهنمایی همراه با گشاده رویی در مواردی که تغییر رنگ در بعضی شهرها اتفاق می افتد، سفارش می نماییم. لزوم دارد تا همراهی و کمک بیشتری برای مدیریت ایمن و مسئولانه سفر در ایام باقیمانده تعطیلات صورت گیرد.
تیموری بیان نمود: ما بعنوان اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونا در کنار همه اعضا تلاش می نماییم تا این بیماری مدیریت شود. با عنایت به این که این بیماری ادامه پیدا کرده است و کسب وکارهای در رابطه با گردشگری و خدمات سفر از این مورد ضررهای زیادی دیدند در چارچوب مصوبات ستاد ملی کرونا گشایش مقطعی و محدود برای فعالان حوزه گردشگری به وجود آمد.
او در ادامه اظهار داشت: در چنین شرایطی نیاز است که ما بعنوان متولیان گردشگری کشور، مسائل فعالان این حوزه را بازگو و از آنها حمایت نماییم. مساله مهم برای ما مدیریت بیماری کرونا است که با پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تحت عنوان "سفرهای ایمن و مسئولانه" تلاش کردیم این بیماری کنترل شود.
معاون گردشگری کشور افزود: همکاران ما در ورودی شهرها و سایت ها در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی تذکرات لازم را عرضه می کردند و من آنچه در بازدید از شهرها و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری داشتم، می دیدم همه این پروتکل ها را رعایت می کنند.
افزایش پایگاه های سازمان امداد و نجات به ۱۲۰۵ پایگاه در نوروز ۱۴۰۰
حسین درخشان که بعنوان نماینده سازمان امداد و نجات در این وبینار به شکل ویدئوکنفرانس حضور داشت در ادامه، اظهار داشت: وظیفه ما این است از مردم حمایت نماییم و در کنار آنها باشیم، به این منظور در سال ۱۴۰۰ در طرح و امداد نوروزی تعداد پایگاه های ما از ۵۶۰ پایگاه پارسال به ۱۲۰۵ پایگاه در نوروز سال جاری رسید تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم عرضه نماییم.
او اضافه کرد: در کنار خدمات نوروزی وظیفه جدیدی به ما محول شد تا در کنار وزارت بهداشت به کنترل مبادی ورودی مرزها بپردازیم به این منظور در ۳۳ مرز زمینی، دریایی و هوایی که تردد مسافر وجود داشت، مستقر شدیم.
درخشان خاطرنشان کرد: تا هشتم فروردین ۱۴۰۰ حدود ۵۶ هزار نفر از هم وطنانمان را که طی ایام نوروز وارد کشور شدند، تحت کنترل داشتیم به صورتی که برخی از آنها که تست پی سی آر نداشتند، حدود ۱۱ هزار تست فوری گرفتیم و ۳۲ نفر را به قرنطینه های وزارت بهداشت معرفی کردیم.
هادی سجادی راد از کانون اتومبیل رانی و جهان گردی در این وبینار، اظهار نمود: در روزهای نوروز سالهای گذشته ۱۰۰ هزار تماس مردمی در حوزه های مختلف گردشگری و سفر داشتیم، اما سال جاری طی ۱۰ روز گذشته به صورت میانگین ۳ هزار و ۶۰۰ تماس به شکل میانگین روزی ۳۵۰ تماس توسط مردم گرفته شد، این آمار نشان دهنده کاهش سفرها بوده است.


منبع:

1400/01/11
20:08:57
5.0 / 5
589
تگهای خبر: اقامت , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بریونی