از سوی رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول مطرح شد؛

دعوت از سرمایه گذار برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی وسنتی دردزفول

دعوت از سرمایه گذار برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی وسنتی دردزفول

رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول اظهار داشت: این اداره از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای راه اندازی اقامتگاه های بومگردی و سنتی در دزفول استقبال و حمایت می کند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مهدی چناری ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خانه تاریخی صنیعی دزفول که اخیراً توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرمت شده است، اظهار نمود: مراحل مرمت این خانه تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی به انتها رسیده است؛ همین طور عملیات نورپردازی این مکان نیز توسط بخش خصوصی و با نظارت کارشناسان این اداره تکمیل شده است.
وی اظهار داشت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک و مشاوره معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا در امتداد تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام شود؛ پس امیدواریم هر چه سریع تر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه گذار، شاهد راه اندازی آن بعنوان اقامتگاه سنتی باشیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول، خانه تاریخی صنیعی را یک مکان باارزش و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و اشاره کرد: باتوجه به تعمیرات و استواری بخشی های انجام شده، حالا این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار دارد.
چناری با اعلان اینکه دزفول یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی و همین طور شهر مهم گردشگری شمرده می شود، عنوان کرد: دزفول در طول سال میزبان گردشگران زیادی است اما این شهرستان در زمینه زیرساخت های اقامتی با کمبودهای محسوسی مواجه است؛ بدین جهت ضرورت دارد که سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه راه اندازی اقامتگاه های بومگردی و سنتی ورود کنند.
وی با اعلان اینکه امروزه گردشگری دومین صنعت پر درآمد دنیا با گردش مالی فراوان پس از نفت محسوب می شود، اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری خصوصاً توسعه اقامتگاه و هتل ها بر رونق این صنعت تأثیر دارد اما واقعیت این است که نیاز به ورود بخش خصوصی به این صنعت است که همین مورد سبب شده خیلی از شهرهای کشور از حجم بالای زیرساخت های گردشگری برخوردار شوند و این شهرستان به سبب نبود اقامتگاه های مناسب گردشگری از درآمدهای فراوان این بخش محروم بماند و یا قادر به پذیرش گردشگران زیادی نباشند.
چناری بیان کرد: باتوجه به کمبود اقامتگاه های گردشگری در شهرستان دزفول و از طرفی اعتبار زیادی که برای راه اندازی هتل لازم است، در چند سال اخیر توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در اولویت برنامه های اداره میراث فرهنگی دزفول قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می شود که با سرمایه گذاری در این حوزه و رونق این اقامتگاه ها در بافت تاریخی دزفول و همین طور در روستاهای هدف گردشگری، ادامه حیاتِ باشکوه این مکان ها را رقم بزنند؛ ضمن اینکه اداره میراث فرهنگی نیز در این راستا با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن بیماری کرونا و بازگشت شور و نشاط به جامعه و به ویژه حوزه گردشگری کشور، گردشگران زیادی برای بازدید از بافت تاریخی و منحصر به فرد دزفول و اماکن باارزش موجود در این بافت تاریخی و همچون خانه صنیعی در این شهرستان حضور یابند.


1400/01/13
22:47:23
5.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بریونی