در گزارش بریونی انجام شد؛

رزرو سه درصدی هتل ها در روزهای قرنطینه

رزرو سه درصدی هتل ها در روزهای قرنطینه

به گزارش بریونی رئیس جامعه هتلداران با اعلان اینکه سفرهای عید نوروز را نتوانستند مدیریت کنند اظهار داشت: در روزهای نوروز 25 درصد اتاق هتل ها مسافر داشت. این آمار حالا به کمتر از سه درصد رسیده است.جمشید حمزه زاده به خبرنگار مهر اظهار داشت: در طول ایام عید سفرهای زیادی انجام شد اما این سفرها در تعریف گردشگری نمی گنجد چون اغلب افرادی که به سفر رفتند، توریست نبودند بلکه به دیدار بستگان و اقوام رفتند. آنها در مقصد هزینه ای نکردند بلکه سربار نیز بودند. بنا بر این در روزهای عید ۱۴۰۰ با کمتر از ۲۵ درصد اشغال هتل رو به رو شدیم.
وی اظهار داشت: البته در این میان تعدادی از مناطق همچون شهرهای شمالی و جزیره کیش درصد اشغال خوبی داشتند اما ظرفیت اشغال در برخی از استانها هم ده درصد بوده است. ما مسافر جاده داشتیم نه گردشگری که قرار بود به هتل برود.
حمزه زاده افزود: از عید نوروز به بعد نیز با بیان شرایط حاد گسترش ویروس، هتل ها کمتر از سه درصد ضریب اشغال دارند حتی هتل های جزیره کیش.
حمزه زاده اظهار داشت: در حقیقت طرح سفرهای نوروزی باید به این صورت انجام می شد که هر کسی می خواهد به سفر برود، وچر هتل داشته باشد و معلوم باشد که در مراکز اقامتی رسمی ساکن می شود اما این طرح به درستی اجرا نشد.

رئیس جامعه هتلداران ایران اظهار داشت: وزارت بهداشت اعلام نماید تست کرونای چند درصد از افرادی که در هتل اقامت داشتند، پس از دو هفته مثبت شده است؟ ما هیچ گزارشی از ابتلای مسافران هتل ها نداشته ایم. وزارت بهداشت روی سفرها حساس شده و فقط می خواهد سفر را بکوبد. حالا به درست یا غلط. مبتلایان به کرونا در مسافرت آنهایی بوده اند که به دیدار اقوام رفته و دورهمی داشته اند.
حمزه زاده بیان کرد: ما قبل از عید پیشنهاد کردیم که سفرهای نوروزی تنها با شرط داشتن رزرو هتل و مراکز اقامتی مجاز صورت گیرد در آن صورت نام مسافر به فرمانداری داده می شد و صاحب خودرو هم به آسانی می توانست تردد کند در این صورت صرف ادعای داشتن رزرو از بین می رفت و تنها افرادی مجاز به سفر می شدند که رزرو قطعی و واقعی داشتند اما در عید نوروز دیدیم که ترددها انجام شد و مردمی به سفر رفتند که اصلاً اقامتی در هتل نداشتند. کسی هم جلویشان را نمی گرفت. درحالیکه اگر این طرح به درستی اجرا و نظارت می شد، کمک بزرگی به گردشگری می کرد و با اهمیت تر از آن شاهد افزایش مبتلایان نبودیم.
وی افزود: بسیاری از کشورها که حالا صنعت گردشگری شان را رونق داده اند از مسافرانشان وچر هتل می خواهند. اما در ایران این کار انجام نشد. اتفاقاً برعکس، شرایط فعلی را به گردن سفرهایی انداختند که خودشان نتوانستند آنرا کنترل کنند.
حمزه زاده اظهار داشت: هم اکنون ما هیچ حمایتی از طرف دولت ندیده ایم. به ما گفتند که ۳۹ درصد به حقوق کارکنان اضافه خواهد شد حق کارکنان است اما دولت باید به هتل ها هم کمکی کند و از کیسه خلیفه نبخشد.


منبع:

1400/01/31
13:04:57
5.0 / 5
529
تگهای خبر: اقامت , توریست , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بریونی