گزارش بریونی؛

كرونای هندی ها در بوشهر

كرونای هندی ها در بوشهر

به گزارش بریونی بر مبنای اعلام میراث فرهنگی بوشهر، خدمه هندی پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بوده ولی دانشگاه علوم پزشکی تاکید دارد که تنها مرجع اظهار نظر در مورد کرونا خودشان هستند.


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: چند هفته ای است که کرونای هندی اوج گرفته و بر مبنای اعلام متخصصان، این نوع جهش یافته از کرونا دارای سرایت پذیری و شدت بیشتری است و نیاز است که مراقبت ها بیشتر شود. هم زمان با اوج گیری کرونای جهش یافته هندی، نتیجه آزمایش کرونای برخی از اتباع هندی و پاکستانی در بوشهر مثبت اعلام شده و این مورد حساسیت ها را در این حوزه افزایش داد. در این راستا ادعای مسؤلان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای تفاوت هایی است.آزمایش های دقیق از اتباع هندیمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هفتم اردیبهشت ماه در این حوزه اظهار داشته بود: بعد از ورود ۲۰ تبعه کشور هندوستان به استان بوشهر نسبت به انجام تست کرونا از این افراد اقدام شد که نتیجه تست سه نفر مشکوک و پنج نفر هم مثبت اعلام گردید. وی به حساسیت های موجود بر روی سوش هندی ویروس کرونا اشاره نمود و افزود: به منظور بررسی دقیق و تعیین سوش، نمونه گیری لازم به تهران ارسال شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن اشاره به اینکه این افراد در قرنطینه هستند، تصریح کرد: قرنطینه این افراد تا زمان اعلام دقیق نتایج ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: هم اکنون دلیلی در خصوص اینکه بیماری این افراد از سوش جدید کرونا باشد در دست نیست. این افراد از راه مرز استان های همجوار به بوشهر سفر کرده بودند.قرنطینه ۹ تبعه هندی و پاکستانیدادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر هم هشتم اردیبهشت ماه اظهار داشته بود: با حکم قضائی، ۹ تبعه خارجی مبتلا به کرونا در استان بوشهر قرنطینه شدند. علی حسن پور دادستان بوشهر تصریح کرد: ۹ تبعه هندی و پاکستانی که به استان بوشهر سفر کرده بودند به ویروس کرونا مبتلا هستند و در این حوزه دستورات قضائی برای پیشگیری از تردد این افراد در اماکن عمومی صادر شد. دادستان بوشهر ضمن اشاره به اینکه این افراد شامل هفت تبعه هندی و دو تبعه پاکستانی هستند اضافه کرد: دستورات قضائی برای پیشگیری از تردد و همینطور قرنطینه این افراد صادر گردیده است. وی ادامه داد: هر چند ابتلای این افراد به کرونا مشخص شده است ولی نوع ویروسی که این افراد مبتلا شده اند مشخص نشده است.خدمه هندی پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بودمعاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر امروز اعلام نمود که ۹ خدمه هندی مستقر در یکی از اقامتگاه های بوشهر پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بوده است. در گزارشی که روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر منتشر نموده است، سکینه سالاری اظهار داشت: ۹ نفر از خدمه های هندی و پاکستانی مستقر در استان، در یکی از اقامتگاه های دارای مجوز اسکان دارند که با پیگیری این معاونت و دریافت مستندات قابل ارائه، هیچ کدام از این ۹ نفر از قبل ورود به بوشهر کرونا نداشته و تست آنها منفی بوده است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر اضافه کرد: دو نفر از آنها از اتباع پاکستان بودند و یک ماه و نیم قبل در بوشهر اسکان داشته و سه نفر خدمه هندی با پرواز ماهان از کشور هندوستان به دبی و از دبی به تهران پرواز داشته و چهار خدمه هندی دیگر، با اتوبوس از مقصد شیراز به بوشهر آمده بودند که با پیگیری های انجام شده از مقصد حرکت آنان، تمامی مستندات موجود بر منفی بودن تست کرونای آنها پیش از ورود به بوشهر دلالت دارد و درگیری آنان به ویروس کرونا، در این استان بوده است. وی افزود: اقامتگاهی که این خدمه ها در آن اسکان دارند، یکی از مراکز اقامتی خوب ما در دوران کرونا بوده که پروتکلهای بهداشتی را به صورت کامل اجرا کرده و در همین جریان هم، با قرنطینه خدمه ها تا ۱۴ روز هیچ پذیرشی نخواهد داشت. سالاری خاطرنشان کرد: ما در انتها تعطیلات نوروز هم اعلام کردیم که تمامی مسافرانی که از واحدهای اقامتی دارای مجوز از این اداره کل بهره برده اند، با رضایت مندی مطلوب استان را ترک کرده و از اجرای دقیق دستورالعمل سفرهای مسئولانه و هوشمند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی رضایت کامل داشتند.علوم پزشکی مرجع اظهار نظر در مورد کرونا استرئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در این حوزه به خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به انتشار اخبار نادرست در مورد نتایج آزمایشات اتباع هندی در بوشهر، قابل ذکر است که مرجع رسمی اطلاع رسانی در مورد بیماری کرونا، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است. سید مجید حسینی افزود: بدیهی است انتشار هرگونه مطلب و یا اظهارنظری در مورد بیماری کرونا غیر از ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فاقد اعتبار است. وی ادامه داد: انتظار می رود مردم شریف استان و اهالی رسانه مطالب، اطلاعیه ها و اخبار کرونایی را از راه ستاد مقابله با کرونا در استان و دانشگاه علوم پزشکی دنبال کنند.

1400/02/15
10:17:06
5.0 / 5
307
تگهای خبر: اقامت , پزشك , تخصص , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بریونی