امضای تفاهمنامه بین معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه مالك اشتر

امضای تفاهمنامه بین معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه مالك اشتر

تفاهمنامه همکاری بین معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه مالک اشتر در نشست بررسی پیش نویس سند جامع پدافند غیرعامل به منظور گسترش همکاریهای علمی، فناوری و تأمین نیازهای تحقیقاتی و آموزشی به امضا رسید.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، مبحث این تفاهمنامه که روز گذشته به امضای محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و ابوطالب شفقت رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر رسید، شامل همکاری ها و فعالیتهای علمی، تحقیقاتی و آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و حفاظت از زیرساخت ها و آثار تاریخی با بهره مندی از ظرفیت های طرفین و مدت آن سه ساله است.
انجام طرح های مطالعاتی با مبحث «تدوین الزامات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران» برای اماکن، محوطه های تاریخی و طبیعی با اولویت ثبت های جهانی، برگزاری همایش ها، نشست ها، کارگاه ها، سمینارهای مشترک علمی و پژوهشی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در اماکن تاریخی و حفاظت از زیر ساخت های تاریخی، همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی و … همچون موضوعات همکاری این تفاهمنامه مشترک است.
انجام پژوهش های بنیادی، کاربردی، توسعه ای و راهبردی در چارچوب طرح های پژوهشی، رساله کارشناسی ارشد و دکترا برپایه عناوین پروژه های تعریف شده مشترک فی مابین، ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی با مشارکت کارشناسان، امکان تبادل و استفاده از اسناد، مدارک، منابع علمی و کتابخانه ای، گزارش و منابع پژوهشی انتشار یافته طرفین، همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی و.... از دیگر موضوعات همکاریهای فی درخلال معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه صنعتی مالک اشتر به حساب می آید.


منبع:

1400/02/24
22:17:49
5.0 / 5
504
تگهای خبر: آموزش , تخصص , طب , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی