حمزه زاده بیان كرد؛

هتل ها در اولویت واكسن قرار گیرند

هتل ها در اولویت واكسن قرار گیرند

رئیس جامعه هتلداران کشور با اشاره به اینکه درخواست داریم کارکنان هتلها در اولویت گرفتن واکسن باشند اظهار داشت: متأسفانه وضعیت ما به شدت خراب شده و میانگین ضریب اشغال هتل های کشور زیر ۵ درصد شده است،


به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست جامعه هتلداران کشور با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون گردشگری کشور به منظور بررسی آخرین وضعیت همکاریهای موجود میان این تشکل حرفه ای و معاونت گردشگری عصر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سالن فجر وزارت خانه برگزار گردید. علی اصغر مونسان در این جلسه بیان نمود: فشار زیادی به جامعه هتلداران کشور وارد شده است، ما هم تمام تلاش خویش را با عنایت به شرایط اقتصادی دولت و بودجه ای کشور کردیم تا در کمیسیون های مختلف و صحن دولت هر کاری که می شود انجام دهیم، انصافاً هم انجام دادیم. مبحث کرونا و حفظ جان مردم برای ما مهم می باشد. تمام تلاش خویش را کردیم تا از ظرفیتی که وجود دارد با رعایت پروتکلهای بهداشتی استفاده نماییم. هدف ما از برگزاری این نشست، مشارکت عمده جامعه هتلداران کشور است.
در ادامه، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور اظهار داشت: متأسفانه وضعیت ما به شدت خراب شده و میانگین ضریب اشغال هتل های کشور زیر ۵ درصد شده است، در روزهای نوروز ۱۴۰۰ بر مبنای آماری که گرفتیم میانگین کشوری ضریب اشغال هتل ها ۲۵ درصد بود. مسافرت هایی که در روزهای نوروز انجام شده، گردشگری نبوده است. توریست تعریف دارد یعنی در جایی اقامت و هزینه کند. آنها به طور عمده به دیدار اقوام و بستگان رفتند و ربطی به گردشگری نداشته است.
او اضافه کرد: یکی از اشکالات ما بحث افزایش ۳۹ درصد حقوق کارکنان است با عنایت به این که درآمد هتل ها و مراکز گردشگری به حداقل رسیده، تأمین آن دشوار می باشد. یکی از پیشنهادهایمان این است که تا آخر کرونا، سازمان تأمین اجتماعی سهم بیمه کارمند را برای حفظ اشتغال دریافت نکند. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند مجبور می شویم تعدیل نیرو داشته باشیم.
حمزه زاده خاطرنشان کرد: اگر تعطیلات ادامه پیدا کند ضربه محکم دیگری به جامعه هتلداران کشور وارد می شود. همینطور تقاضا داریم با عنایت به شرایط شغلی کارمندان، هتل ها و در معرض خطر قرار گرفتن آنها، در گروه اولویت واکسن کرونا قرار بگیرند.
رئیس جامعه هتلداران کشور اظهار داشت: در بسته های حمایتی که تصویب گردید، متأسفانه سازمان امور مالیاتی کشور مبحث امهال را نادیده گرفت و در ماه های اسفند ۹۹ و فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ برای دریافت مفاصا حساب مجبور شدیم ۱۰ درصد جریمه پرداخت نماییم در صورتیکه مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا این گونه بود. همینطور در مورد بیمه هم همینطور و حدود ۲ درصد جریمه پرداخت کردیم.

1400/02/25
20:53:11
5.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی