مونسان عنوان كرد؛

یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شد

یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شد

به گزارش بریونی وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی در کاخ گلستان هزینه شده است.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آئین بازگشایی در باب عالی کاخ گلستان که قبل از ظهر امروز به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت میراث فرهنگی مان خوب است و به صورت مداوم بناهای مختلفی افتتاح می شود. چندی قبل بیشتر از ۳۰۰ پروژه توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد و هم اکنون ۵۰۰ پروژه دیگر آماده افتتاح داریم، اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است. او اظهار نمود: این مجموعه یکی از مجموعه های پرارزش میراث فرهنگی کشور است که به ثبت جهانی رسیده و یکی از مراکز مهم برای بازدید توریستهای خارجی است، به صورتی که از همه تورهای خارجی به این مجموعه می آیند. در بازدیدی که مدتی قبل از مجموعه کاخ گلستان داشتم، این سوال مطرح بود که درب مهم این مجموعه که به سمت ناصرخسرو باز می شود و بیشترین تردد انجام می شود چرا بسته است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: بیشتر از نیم قرن است که به واسطه بسته شدن باب عالی بخش هایی از کاخ گلستان مورد بازدید قرار نمی گیرد، به این منظور به معاونت میراث فرهنگی دستور داده شد که این بخش را مرمت کنند و مشکلات آنرا بر طرف کنند تا این در باز شده و سبب رونق مجموعه شود. خوشبختانه همکاران تلاش کردند و مرمت این مجموعه انجام شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم. او اضافه کرد: هر ساله بودجه ثابتی صرف نگهداشت بناهای تاریخی می شود که این مورد شامل کاخ گلستان هم می شود. حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شده است. مونسان اظهار نمود: یکی از کارهای خوبی که در دولت دوازدهم انجام دادیم این بود که سعی کردیم حق بهره برداری از بناهایی که از سطح نفیس پایین تر بودند را به مردم بدهیم تا با پول مردم مرمت و نگهداری شود و ما منابع بودجه ای خویش را صرف بناهای فاخر و مهم کشور نماییم که قابل واگذاری نیستند. بدین منظور در دولت دوازدهم تعداد زیادی از بناها به مردم واگذار شد.


منبع:

1400/02/31
13:23:24
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بریونی