معاون صنایع دستی كشور خبر داد؛

پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی با اعطای تسهیلات ارزانقیمت

پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی با اعطای تسهیلات ارزانقیمت

معاون صنایع دستی کشور اظهار داشت: با همکاری بنیاد برکت و بنیاد کرامت، پرداخت تسهیلات ارزانقیمت برای هنرمندان صنایع دستی در دستور کار است.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست معاون صنایع دستی کشور با برخی از مدیران سایت های فروش مجازی صنایع دستی، به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی برگزار گردید.
در این نشست که در محل سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، برخی از مدیران حوزه صنایع دستی کشور هم حضور داشتند، مدیران و فعالان فروش مجازی صنایع دستی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
در این نشست بر تدوین سیاست های حمایتی از هنرمندان صنایع دستی و تقویت بسترهای فروش محصولات صنایع دستی در فضای مجازی تاکید شد.
پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور در این جلسه در سخنانی ضمن اشاره به اهمیت فروش صنایع دستی در فضای مجازی اظهار داشت: در دوران کرونا پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی به صورت جدی در دستور کار است و فروش محصولات از راه فضای مجازی می تواند به بهبود کسب و کار این صنعت کمک نماید.
او اضافه کرد: یکی از اقدامات مهمی که به منظور پشتیبانی از تولید داخل در دستور کار این معاونت قرار دارد، مقابله با کالای قاچاق و حمایت هرچه بیشتر از صنایع دستی ایرانی است. بدین منظور دستورالعمل مقابله با صنایع دستی قاچاق تهیه و به امضای مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ۳۱ استان ارسال شد. به دنبال این دستورالعمل چندین محموله صنایع دستی قاچاق شناسایی و کشف شده است.
محمودیان در ادامه به پرداخت تسهیلات حمایتی از هنرمندان صنایع دستی اشاره نمود و اضافه کرد: با همکاری بنیاد برکت و بنیاد کرامت، پرداخت تسهیلات ارزانقیمت برای هنرمندان صنایع دستی در دستور کار است و خوشبختانه شاهد همکاری خیلی خوب این دو دستگاه با وزارت خانه در این خصوص هستیم.
معاون صنایع دستی کشور، افزود: یکی دیگر از اقدامات حمایتی این وزارت خانه از هنرمندان صنایع دستی، پیگیری مبحث خریدهای سازمانی است. در این خصوص با دستگاههای مختلف رایزنی شده و اسامی سایت های برتر فروش مجازی صنایع دستی هم برای آنها ارسال خواهد شد.
او در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث تبلیغات و رسانه در حوزه صنایع دستی اشاره نمود و اضافه کرد: باید بتوانیم در حوزه صنایع دستی انگیزه ایجاد نماییم ازاین رو خوشبختانه شاهد همکاری خیلی خوب صدا و سیما در این خصوص هستیم و همه روزه از شبکه های مختلف رسانه ملی، اخبار، گزارش و گفت وگوهایی از هنرمندان صنایع دستی پخش می شود.
در این نشست سایت فروش آنلاین صنایع دستی که به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد تهیه شده، رونمایی گردید.
همچنین در انتها این نشست از برخی از مدیران سایت های برتر فروش مجازی صنایع دستی تجلیل به عمل آمد.

1400/03/28
13:56:41
5.0 / 5
307
تگهای خبر: تبلیغات , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بریونی