معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی كشور خبر داد؛

پرداخت 12 میلیاردریال كمك بلاعوض به زنان غرفه دار معبد هندوها

پرداخت 12 میلیاردریال كمك بلاعوض به زنان غرفه دار معبد هندوها

بنا به دستور وزیر میراث فرهنگی مبلغ ۱۲ میلیاردریال کمک بلاعوض به حساب زنان هنرمند سرپرست خانوار صدمه دیده از آتشسوزی معبد هندوها به منظور حمایت و جبران صدمه وارد شده به آنها پرداخت گردید.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، پویا محمودیان اظهار داشت: در سال ۹۹ بازارچه صنایع دستی که در ضلع شمالی معبد هندوهای بندرعباس قرار داشت، در ساعات تعطیلی بازارچه گرفتار آتشسوزی شد و حدود ۲۱ غرفه از این بازارچه که در اختیار زنان هنرمند سرپرست خانوار برای عرضه تولیداتشان قرار داده شده بود، گرفتار صدمه جدی و باعث از بین رفتن خیلی از کالاهایشان شد. خوشبختانه این حادثه خسارات جانی نداشت. او اضافه کرد: بر مبنای پیگیری ها و برآوردی که توسط معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان انجام شد، مبلغ ۱۲ میلیاردریال میزان صدمه وارد شده به غرفه های بازارچه صنایع دستی معبد هندوها بود.
معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور خاطرنشان کرد: دکتر مونسان با توجه ویژه ای که به مساله زنان هنرمند و سرپرست خانوار دارد، به منظور کمک، حمایت ویژه و جبران صدمه وارده، دستور داد تا مبلغ ۱۲ میلیاردریال کمک بلاعوض به حساب آنها واریز شود.
او افزود: با عنایت به پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مقرر شد تا استاندار هرمزگان مکانی را به منظور ایجاد بازارچه جدید صنایع دستی در بازار سابق ماهی فروشان بندرعباس در اختیار زنان هنرمند سرپرست خانوار قرار دهد. این بازار درحال نوسازی، بهسازی و آماده سازی به منظور واگذاری به هنرمندان صدمه دیده بوده و مقرر است به بازارچه ساحلی تبدیل گردد.


منبع:

1400/04/09
18:43:29
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بریونی