وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد؛

بهره برداری از ۲۹۰ هزار میلیاردریال پروژه در حوزه گردشگری

بهره برداری از ۲۹۰ هزار میلیاردریال پروژه در حوزه گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در دولت دوازدهم ۲۹۰ هزار میلیاردریال پروژه در حوزه گردشگری به بهره برداری رسیده است.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، علی اصغر مونسان شب دوشنبه در مراسم افتتاحیه کاخ موزه خسروآباد در سنندج، اظهار نمود: باوجود همه فراز و نشیب های که دشمنان بر کشورمان وارد کردند اما پر افتخار تر در تاریخ خواهیم ماند.
وی ادامه داد: ما هفت هزار سال تاریخ تمدنی داریم و این نشان از قدمت ایران است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن اشاره به این که بخش فرهنگ همیشه مظلوم واقع شده است، اظهار نمود: در دولت دوازدهم تحریم های ظالمانه ای بر کشور ما بود که حداکثر فشار را به مردم وارد کرد و دولت به ناچار اولویت را بر معیشت قرار داد و به حوزه فرهنگ توجه کمتری شد.
مونسان ضمن اشاره به این که بناهای تاریخی روایت گر تاریخ و هویت کشور هستند، بیان نمود: هر بنایی که تخریب شود در واقع یک قطعه از تاریخ کشور از بین می رود بنابراین ما در مقابل این آثار تاریخی مسئول هستیم و باید برای آیندگان به یادگار بگذاریم ازاین رو روش های مختلفی برای تأمین مالی و نگه داشت از آثار تاریخی کشور در وزارت خانه را به کار گرفته ایم.
وی ضمن اشاره به این که مشارکت و سرمایه مردم با طرح های وزارت خانه فضاها را تبدیل به فضاهای گردشگری کرده است، اظهار داشت: میتوان از ظرفیت خانه های محلی به فضای گردشگری استفاده نموده و ایجاد اشتغال کرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: با این روش بنای تاریخی حفظ خواهد شد و کسب و کار در گردشگری ایجاد می شود.
مونسان اضافه کرد: گردشگری طبیعت یکی از بخش های بسیار مهم در گردشگری می باشد که خوشبختانه با کمک مردم به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه در دولت دوازدهم ۲۹ هزار میلیارد تومان پروژه های حوزه گردشگری به بهره برداری رسیده است ذکر کرد: همینطور ۴۶۱ هتل، ۴۶۰ هزار تخت افتتاح شده و دوهزار و ۲۰۰و احد به بوم گردی اضافه شده است.
به قول وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در بخش هنرهای محلی بیشتر از ۹۰ رشته احیا شد و طرح های جدید روی بسته بندی و ایجاد بازارهای جدید از دیگر اقدامات مؤثر در این راستا است.
مونسان همینطور تصریح کرد: افراد کولبر جهت اشتغال پایدار می توانند در بخش گردشگری و بوم گردی فعالیت داشته باشند و ما زمینه را برای آنان فراهم می نماییم.


منبع:

1400/04/15
22:35:09
5.0 / 5
616
تگهای خبر: صنایع دستی , طب , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بریونی