رئیس اداره میراث فرهنگی شازند خبر داد؛

اراضی محوطه تاریخی تپه عمارت شازند رفع تصرف شد

اراضی محوطه تاریخی تپه عمارت شازند رفع تصرف شد

به گزارش بریونی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شازند از رفع تصرف اراضی محوطه تاریخی تپه عمارت این شهرستان اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، محمد اتابکی با اشاره به اینکه این محوطه تاریخی در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اظهار داشت: اراضی اطراف محوطه تاریخی تپه عمارت روستای عمارت در شهرستان شازند رفع تصرف شد. این محدوده در طول سالهای گذشته توسط همسایگان مجاور تپه به صورت غیر قانونی و بدون دریافت مجوز در اراضی این تپه تاریخی ساخت و ساز غیرمجاز و درختکاری و با فنس کشی تملک شخصی شده بود
وی اضافه کرد: به رغم اخطار قانونی و بی توجهی متخلفین، بعد از سه سال پیگیرهای مداوم با دستور مراجع قضائی، رفع تصرف از محوطه تپه تاریخی انجام شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شازند خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی بر حسب وظیفه خود به صورت شبانه روزی مشغول حراست و حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی استان هستند و با تعامل و جدیتی که در سیستم قضائی وجود دارد اساسا در مقابل تخریب گران آثار تاریخی با تمام قوا ایستادگی خواهیم کرد و اجازه هیچ گونه تعرض را به این آثار نخواهیم داد.
اتابکی از مردم استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را با شماره تماس ۳۳۲۵۸۰۴۱- ۰۸۶ مرکز پاسخگویی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و یا ادارات میراث فرهنگی شهرستان های مربوطه اطلاع دهند.
به گفته وی، طبق اسناد، محوطه تاریخی عمارت محل سکونت مردمانی در دوره قبل از تاریخ و دوران پیش از اسلام بوده است. و این محوطه تاریخی در تاریخ ۱۰ / ۱۰ / ۱۳۸۱ به شماره ۶۵۹۹ در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1400/04/23
11:44:24
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بریونی