یك فعال حوزه گردشگری عشایر:

منتظر صدور ویزا برای توریستهای خارجی هستیم

منتظر صدور ویزا برای توریستهای خارجی هستیم

به گزارش بریونی یک فعال حوزه گردشگری عشایر اظهار داشت: سه دوره کوچ عشایر را از دست دادیم و الان در دوره چهارم هستیم ولی هنوز نتوانستیم توریستهای خارجی متقاضی واکسینه شده را به ایران بیاوریم.محمد ملک شاهی که مدتهاست در حوزه گردشگری عشایر فعالیت می کند و توانسته توریستهای خارجی زیادی را با عشایر ایران و پای پیاده همراه کند، به خبرنگار مهر اظهار داشت: تابحال حدود ۳۰۰ توریست با ما سفر کرده اند که ۱۵۰ نفر آنها در تورهای گردشگری کوچ شرکت داشتند و بیشتر آنها توریستهای خارجی بودند که طی ۴ سال گذشته به ایران آمده اند. اما در یک سال و نیم گذشته نتوانستیم پذیرای توریستهای خارجی باشیم. این در حالی بود که ما تور کوچ با پای پیاده را با عشایر بعنوان مقصد نوظهور اجرا می کردیم.
وی اظهار داشت: حالا برای این تور توریستهایی از کشورهای دیگر متقاضی ورود به ایران هستند. پس از مدتها منتظر هستیم که از فعالیت هایمان خروجی بگیریم. کوچ عشایر هم یک ماه دیگر تمام می شود. ما الان متقاضی از آمریکا و انگلیس داریم که برای گرفتن ویزای آنها، حدود یک تا دو ماه زمان لازم است. اگر با روندی که حالا در حوزه واکسیناسیون مردم ایران شروع شده، پیش برویم تا چند ماه دیگر به وضعیت مطلوبی خواهیم رسید. عشایر هم معمولا افراد مسنی هستند که واکسن زده اند و این تورها محل درآمدی برای آنهاست.

ملک شاهی اظهار داشت: تابحال ۳ دوره کوچ را از دست داده ایم و تا یک ماه دیگر دوره چهارم کوچ تمام می شود پس زمان زیادی برای میزبانی از توریستهای خارجی متقاضی و واکسینه شده نداریم. در این دوره تعدیل نیرو هم داشته ایم اما به علت علاقه ای که به کارمان داشتیم، هنوز اعلام ورشکستگی نکردیم. با این وجود در این وضعیت توانسته ایم یک روزنامه نگار و یک اینفلوئنسر به ایران دعوت نماییم که بتوانند تولید محتوا کنند.
ملک شاهی خاطرنشان کرد: اوازوبک از بلاگرهای لهستانی یکی از این افراد است که تابحال دو ویدئو از کوچ عشایر ایران توسط وی در فضای مجازی انتشار یافته و جمعاً یک میلیون بار دیده شده است. دیگری خبرنگار smithsonian است که ۱۰ صفحه راجع به کوچ عشایر گزارش نوشت. این روزنامه دو میلیون تیراژ دارد. ما در چنین شرایطی حتی تولید محتوا کردیم اما منتظریم تا اجازه ورود گردشگران به ایران داده شود.


منبع:

1400/05/20
00:57:25
5.0 / 5
217
تگهای خبر: توریست , تولید , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی