توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماكن تاریخی و فرهنگی صورت گرفت:

انتشار فراخوان عمومی واگذاری 40 مجموعه تاریخی و فرهنگی در 13 استان

انتشار فراخوان عمومی واگذاری 40 مجموعه تاریخی و فرهنگی در 13 استان

بریونی: صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، 40 مجموعه تاریخی را در 13 استان برای مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره برداری مدت معین به فراخوان عمومی گذاشت.


به گزارش بریونی به نقل از ایرنا از روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری، این صندوق، در تازه ترین دور از مزایده های خود مجموعه های تاریخی زیر را بصورت قرارداد سرمایه گذای مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره برداری مدت معین به متقاضیانی که بالاترین صلاحیت فنی و اقتصادی را داشته باشند، واگذار می کند.
خانه معبودی تبریز، کاروانسرای جانانلو کلیبر و مجموعه کردشت جلفا (استان آذربایجان شرقی)، خانه شریعت، خانه خادم باشی و خانه آصف (استان اردبیل)، خانه نجفی، عمارت هفته و عمارت حاج رییس بوشهر و قلعه زائر خضرخان تنگستان (استان بوشهر)، غار کتله خور گرماب، چلپی اوغلو سلطانیه و حمام سالار سلطانیه (استان زنجان)، رباط سنگ بست فریمان و کاروانسرای مهر سبزوار (استان خراسان رضوی)، ساختمان بهداری سراوان، قلعه ناصری ایرانشهر، خانه زعیم ابوئی و ساختمان دادگستری و گاراژ ملک زاهدان و بانک ایران و انگلیس زابل (استان سیستان و بلوچستان)، هتل آپادانا مرودشت و خانه های صالحی، کازرونیان و عطروش شیراز (استان فارس)، عمارت مشیر دیوان و خانه پیرمرادی سنندج (استان کردستان)، حمام حاج شهباز خان، خانه حاج آخوند و خانه رنده کش (استان کرمانشاه)، کاروانسرای چشمک و کاروانسرای گوشه و خانه پور ابوالقاسمی خرم آباد و خانه مستجاب الدعوه بروجرد (استان لرستان)، کاروانسرای کهک دلیجان و خانه میرپنج ضیائی تفرش و کاروانسرای خشکه رود ساوه (استان مرکزی)، مجموعه هگمتانه و خانه ضرابی و حمام ارامنه همدان (استان همدان) و کاروانسرای شمس مهریز و خانه آقایی ها (استان یزد).

روزنامه ایران، ۳۱ مرداد ۱۴۰۰به گزارش میراث آریا، صندوق که مجموعه ای غیر انتفاعی و وابسته به دولت می باشد برمبنای بند ز ماده ۱۱۴ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳ در نظر دارد ۴۰ مجموعه تاریخی را طبق مشخصات مندرج در اسناد مزایده بوسیله مزایده عمومی دو مرحله ای بصورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیا، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره برداری مدت معین واگذار کند.
اشخاصی که صلاحیت های لازم را از نظر کمیته فنی و تجاری دارا بوده و بالاترین مبلغ اجاره بها را پیشنهاد کرده باشند بعنوان برنده مزایده شناخته خواهند شد. برنده مزایده می تواند در دوره عملیات تکمیلی مرمت و آماده سازی احیا با شرایط مندرج در متن قرارداد و با تایید و موافقت صندوق احیا از بخش های تکمیل شده بهره برداری و از منافع آن استفاده کنند.
از تمام واجدان صلاحیت و درخواست کنندگان دعوت می شود از تاریخ نشر آگهی، اسناد مزایده را از دبیرخانه کمیسیون مزایده صندوق احیا به آدرس تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا یا پایگاه اینترنتی صندوق احیا، همین طور پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات یا ستاد الکترونیک دولت دریافت کرده و حداکثر تا ساعت ۱۶ روز چهارشنبه مورخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ مدارک مربوطه را تکمیل و نسبت به تحویل پاکت ها به دبیرخانه اقدام نموده و رسید دریافت نمایند.
ضمن اینکه شماره تلفن ۱۷- ۳۳۹۹۲۰۱۶-۰۲۱ برای پاسخگویی به واجدان شرایط شرکت در مزایده در نظر گرفته شده است.
تاریخ گشایش پاکت الف و ب ساعت ۹ بامداد روز شنبه مورخ ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ در محل دفتر مرکزی صندوق احیا به آدرس تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا خواهد بود.
پاکت ج روز شنبه ساعت ۹ بامداد روز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در محل دفتر مرکزی صندوق به آدرس تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه گشایش می یابد و برنده نهایی اعلام خواهد شد.
حضور شرکت کنندگان و یا نمایندگان تام الاختیار آنها با ارائه معرفی نامه در جلسه گشایش پاکت پیشنهادها اختیاری است.
به پیشنهادهای فاقد امضا، مشروط، مخدوش، ناقص و پیشنهادهایی که بعد از تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ دریافت شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
تضمین شرکت در مزایده فقط بصورت ضمانت نامه بانکی و یا پرداخت نقدی به شماره شبا IR۳۵۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۰۶۶۰۶۳۷۵۰۶۹ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قابل واریز خواهد بود.
مدت اعتبار ضمانت نامه بانکی تضمین شرکت در مزایده می بایست با مدت اعتبار پیشنهادها (سه ماه) برابر باشد. پیشنهادهایی که برای مدت کمتری اعتبار داشته باشند، رد خواهند شد.
به پیشنهادهای فاقد سپرده، سپرده های مخدوش، سپرده های کمتر از میزان مقرر، چک های شخصی و مانند آنها ترتیب اثر داده نخواهد شد.
شرکت در مزایده و دادن پیشنهاد تحت هیچ شرایطی حقی برای شرکت کننده ایجاد نخواهد کرد و صندوق احیا در رد یا قبول یک یا تمام پیشنهادها مختار است.
هزینه درج آگهی در روزنامه، کارشناس رسمی دادگستری و F.S از برنده مزایده دریافت خواهد شد. ضمن اینکه سایر جزییات و اطلاعات در اسناد مزایده درج شده است و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دست بافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی مراجعه کنند.منبع:

1400/06/01
21:12:30
5.0 / 5
531
تگهای خبر: اینترنت , شركت , صنایع دستی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بریونی