مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری:

هزار و 100 تخت به ظرفیت مراکز اقامتی استان همدان اضافه می شود

هزار و 100 تخت به ظرفیت مراکز اقامتی استان همدان اضافه می شود

به گزارش بریونی ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به برنامه ریزی هدفمند برای ایجاد زیرساخت ها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان، اظهار داشت: یک هزار و 100 تخت به ظرفیت مراکز اقامتی و اقامتگاه های گردشگری سطح استان اضافه می شود.


«علی مالمیر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در طول هشت سال قبل تعداد تخت های مراکز اقامتی، هتل ها و مهمانپذیرهای استان همدان طی هشت سال قبل از یک هزار و ۹۵۰ به چهار هزار و ۱۷۰ تخت بالا رفته است.
وی با اشاره به این که ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگری استان همدان در طول این مدت بیش از ۲ برابر بالا رفته است، اشاره کرد: در همین ارتباط و بر طبق برنامه ریزی انجام شده برای توسعه و رونق صنعت توریسم، یک هزار و ۱۰۰ تخت جدید به ظرفیت مجموعه های اقامتی و گردشگری استان همدان اضافه خواهد شد.
به گفته وی، با اجرای این طرح ظرفیت اقامتی مراکز گردشگری استان همدان تا آخر سال جاری به پنج هزار و ۲۷۰ تخت می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همین طور با اشاره به افتتاح مجموعه اقامتی هتل ایران در هفته گذشته، گفت: این هتل با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت فعال بخش خصوصی راه اندازی و راه اندازی شده به نحوی که سرمایه گذار برای راه اندازی این هتل فقط ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده و مابقی در قالب آورده سرمایه گذار تامین و پرداخت شده است.
مالمیر با اعلان اینکه به رغم تبعات منفی ناشی از همه گیری ویروس در صنعت توریسم، روند گسترش زیرساخت های این حوزه در استان با مشارکت فعالان این بخش ادامه دارد، اظهار داشت: این هتل با یک هزار و ۸۹ مترمربع زیربنا دارای ۱۲ اتاق و ۳۰ تخت اقامتی است.
وی با اعلان اینکه با بهره برداری از این هتل زمینه اشتغال بکار ۱۵ نفر بصورت مستقیم و ۲۰ نفر بصورت غیر مستقیم فراهم گشته است، اضافه کرد: بطور قطع ایجاد و گسترش زیرساخت ها و تاسیسات موردنیاز اقامتی و رفاهی زمینه مناسب برای رشد و توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان همدان باتوجه به وجود ظرفیت ها و جاذبه های گسترده تفریحی و توریستی را فراهم می آورد.منبع:

1400/06/17
11:59:23
5.0 / 5
221
تگهای خبر: اقامت , توریست , صنایع دستی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بریونی