مطالعات نشان می دهد؛

شیر دادن به نوزاد خطر افسردگی بعد از زایمان را کم کند

شیر دادن به نوزاد خطر افسردگی بعد از زایمان را کم کند

به گزارش بریونی علاوه بر فواید طولانی مدت تغذیه با شیر مادر برای نوزاد و مادر، یک مطالعه جدید نشان داده است که شیر دادن به نوزاد ریسک افسردگی بعد از زایمان را در مادر می کاهد.به گزارش بریونی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «کریستین تولدو»، سرپرست تیم تحقیق از کالج کریستین لین فلوریدا، می گوید: «زنان مبتلا به افسردگی بعد از زایمان، که چهار هفته و حداکثر ۱۲ ماه بعد از زایمان رخ می دهد، احساس غم، اضطراب و خستگی مفرط را تحمل می کنند.»
وی در ادامه می افزاید: «زنان مبتلا به افسردگی بعد از زایمان که تحت درمان قرار نمی گیرند، امکان دارد با نتایج منفی همچون مشکل در ارتباط با فرزند خود و مراقبت از وی، فکر صدمه رساندن به خود یا نوزاد و همینطور در معرض خطر سوءمصرف مواد، روبرو باشند.»
محققان داده های در ارتباط با حدود ۲۹، ۷۰۰ زن را در ۲۶ ایالت جهت بررسی وضعیت شیردهی و افسردگی استفاده کردند. بر طبق این مطالعه، تقریباً ۱۳ درصد از زنان در معرض خطر افسردگی بعد از زایمان بودند.
اما خطر مبتلا شدن به افسردگی بعد از زایمان در خانمهایی که در زمان مطالعه به نوزادشان شیر می دادند، بسیار کمتر بود.
همچنین محققان به رابطه بین مدت شیردهی و افسردگی بعد از زایمان پی بردند. به طوریکه، با افزایش تعداد هفته های شیردهی، احتمال افسردگی کاسته می شود.
افسردگی بعد از زایمان بزرگترین عامل خطر برای خودکشی مادر و قتل نوزاد است.
بر اساس این مطالعه، خانمهایی که افسردگی بعد از زایمان را تجربه کرده اند، ۵۰ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به آن در حاملگی های بعدی قرار دارند. آنها همینطور ۲۵ درصد بیشتر با خطر مبتلا شدن به سایر اختلالات افسردگی تا ۱۱ سال بعد روبرو هستند.
افسردگی بعد از زایمان همینطور خطر سایر مشکلات سلامتی همچون بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ را زیاد می کند.

1400/07/14
15:56:02
5.0 / 5
101
تگهای خبر: سلامت , شكلات , طب , مصرف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بریونی