روستاهای هدف گردشگری رتبه بندی می شوند

روستاهای هدف گردشگری رتبه بندی می شوند

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری از برنامه ریزی برای تشکیل شورای راهبری روستاهای هدف گردشگری ذیل طرح شناسایی، ارزیابی و رتبه بندی این روستاها اطلاع داد.


به گزارش بریونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از میراث آریا زاهد شفیعی گفت: در نشست مشترکی که بین نمایندگان معاونت گردشگری و حوزه مدیریت روستایی وزارت کشور در مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد چارچوب استقرار مدل شاخصهای ارزیابی و جزئیات فرایند انجام طرح شناسایی، ارزیابی و رتبه بندی روستاهای هدف گردشگری تشریح و با اجماع نظر مورد استقبال و تایید قرار گرفت.
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری اضافه کرد: در این جلسه به منظور استفاده از ظرفیت همکاری مشترک و هم افزایی با دستگاههای مرتبط حوزه روستایی در موضوعات آموزش، اشتغال و کارآفرینی و پروژه های زیرساخت روستایی مبحث تشکیل شورای راهبری روستاهای هدف ذیل طرح شناسایی، ارزیابی و رتبه بندی روستاهای هدف گردشگری تبیین و مقرر شد شیوه نامه اجرایی آن با محوریت معاونت گردشگری تدوین و با همکاری وزارت کشور به مدیران استان و مقامات محلی ابلاغ شود.
شفیعی با برشمردن اثرات این طرح در روستاهای هدف اظهار داشت: ارتقای تاسیسات و خدمات گردشگری در روستاها و اصولا تعریف مقاصد روستایی و پروژه های پیشران آنها از مهم ترین خروجی این رتبه بندی است.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه سامانه آموزش مجازی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور با نام اختصاری سام شهر که به همت مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به راه افتاده است بعنوان ظرفیتی مناسب برای آموزش و توانمندسازی دهیارها در حوزه گردشگری مورد تاکید قرار گرفت.
شفیعی با بیان آمادگی دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری برای اجرای طرح آموزش و توانمندسازی دهیاری ها و اعضای شوراها در روستاهای هدف، اظهار داشت: مقرر است در زمینه تهیه عناوین و محتوای آموزشی در چارچوب سرفصل های مورد نیاز، با مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همکاری شود.


منبع:

1400/10/29
10:01:11
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی