لزوم مدیریت یکپارچه اماکن و رویدادهای ورزشی در تهران

لزوم مدیریت یکپارچه اماکن و رویدادهای ورزشی در تهران

به گزارش بریونی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: مدیریت واحد مجموعه ها و رویدادهای ورزشی شهرداری تهران برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان ضروری می باشد.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، محمدامین توکلی زاده در نشست شورای مدیران این معاونت که با محوریت بررسی اقدامات و چالش های سازمان ورزش شهرداری تهران در محل مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم برگزار شد، بر لزوم یکپارچه سازی مدیریت مجموعه های ورزشی شهرداری تهران تصریح کرد و اضافه کرد: مدیریت واحد مجموعه ها و رویدادهای ورزشی شهرداری تهران برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان ضروریست.
توکلی زاده اضافه کرد: سازمان ورزش یک بررسی دقیق در ارتباط با تمام مجموعه های ورزشی شهر تهران و میزان دسترسی شهروندان به این زیرساخت های ورزشی تهیه نماید تا بر اساس این بررسی مقدمات قرار گرفتن این مجموعه های ورزشی در اختیار سازمان ورزش فراهم گردد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای در اختیار قرار گرفتن تمامی سوله های ستاد بحران برای انجام فعالیتهای ورزشی اطلاع داد و اضافه کرد: تاکید شهردار تهران جهت استفاده حداکثری از این ظرفیت برای توسعه امر ورزش شهروندی در مناطق مختلف شهر تهران است.
وی در ارتباط با برگزاری مسابقات قهرمان شهر که با مشارکت کلان شهرهای کشور و با محوریت سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار شد، اظهار نمود: برگزاری این رویداد ورزشی کار بزرگی بود و می تواند پس از ارزیابی و بررسی نقاط ضعف و قوت بعنوان یک قله در برگزاری رویدادهای ورزشی در سطح ملی به الگو تبدیل گردد.
توکلی زاده در ادامه به ظرفیت ورزش در حل و کاهش صدمه های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه با اقداماتی که طی یکسال گذشته در حوزه سازمان ورزش شهرداری تهران صورت گرفته این سازمان در آستانه یک تحول مهم و قابل توجه است. یکی از مدلهای مرسوم در دنیا کاهش صدمه های اجتماعی بر مبنای توسعه ورزش همگانی است و امیدواریم با حل چالش های سازمان ورزش در این خصوص هم به نقطه مطلوب برسیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: سه محور خانواده، مسجد و مدرسه در سطح محلات و مناطق باید به هم پیوند خورده و مرتبط باشند. در حوزه ورزش باید تدابیری اندیشید که خانواده ها با هم ورزش و تفریح کنند و مسجد و مدرسه نقش محوری در تفریح و نشاط خانواده ها داشته باشد.
توکلی زاده با تکیه بر رسالت ویژه سازمان ورزش در برابر افراد دارای معلولیت، سالمندان و بانوان و همینطور توجه جدی به مناطق محروم اظهار داشت: با عنایت به سفارش شهردار تهران باید تخفیف، تسهیلات و امکانات با نگاه عدالت محور برای افرادی که به تبعیض مثبت نیاز دارند تدارک دید.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با ابراز خرسندی از رونق خانه های کشتی و فوتبال در سطح شهر تهران بیان نمود: پرورش استعدادهای محلی و اتصال آنها به ورزش قهرمانی و حفظ کرسی های شهر تهران در رشته های مختلف باید مورد توجه جدی مدیران سازمان ورزش قرار گیرد.
توکلی زاده با بیان این که امر ورزش پر از عناصر مردمی خودجوش در محلات است، اظهار داشت: باید این گروههای مردمی در محلات را کشف کرد و از ظرفیت این عزیزان در توسعه ورزش محله محور بهره برد.
وی ادامه داد: باید از امکانات طبیعی شهر تهران حداکثر استفاده بشود و مسیرهای جدید کوهنوردی با المان های مطلوب در تهران با کمک حوزه گردشگری طراحی و ایجاد شود و با بهره مندی از استعداد بوستان های تهران بعنوان اماکن ورزشی، رخدادهای ورزشی متنوعی در بوستان های تهران اجرا شود.
در ابتدای این نشست حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش با عرضه گزارش از اقدامات این سازمان برای ساماندهی به امور اماکن ورزشی و نیروی انسانی اظهار داشت: برای پیشگیری از موازی کاری در عرضه خدمات ورزشی به شهروندان پیشنهاد می شود کلیه مسائل ورزشی شامل جانمایی اماکن ورزشی، ایجاد زیرساخت ها، فعالیت ها و رویدادهای ورزشی توسط سازمان ورزش به کاملا جایگاه تخصصی در حوزه ورزش دارد صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن اشاره به وجود ۲۱۳ مجموعه ورزشی در این کلانشهر خاطرنشان کرد: ۲۲ مورد از این مجموعه ها برون سپاری شده و مابقی در اختیار سازمان ورزش است. ۵۵ مورد از این اماکن ورزشی استخر هستند که با عنایت به اختصاص ۵۰ استخر به بانوان در چارچوب «طرح الزهرا» ماهانه ۲۸۰ هزار نفر سانس از بانوان از این خدمات استفاده می نمایند.
اوجاقی ضمن اشاره به سن مجموعه های ورزشی شهر تهران خاطرنشان کرد: درصد بالایی از مجموعه های ورزشی بین ۱۰تا ۱۵ سال قدمت دارند و سن تعداد زیادی هم بالای ۲۰ سال است و در مجموع زیرساخت های ورزشی شهر تهران عموما به سنی رسیده اند که نیاز به اورهال شدن کامل دارند.
بنا براعلام سایت شهر، ایشان در ادامه با بیان این خبر که مساجد در عرضه خدمات تفریحی و ورزشی مورد توجه جدی این سازمان بوده اند، اضافه کرد: با صدور کارت هایی برای ۱۴۰۰ مسجد سطح شهر تهران به دو گروه ۶۰۰ و ۴۰۰ نفره از خانواده های معزز شهدا، جانبازان، پایگاه های بسیج و سالمندان خدماتی عرضه شده است.1401/09/02
14:45:28
5.0 / 5
43
تگهای خبر: تخصص , خدمات , طب , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی