سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد؛

شیرین کننده های مصنوعی تاثیری در کاهش وزن ندارند

شیرین کننده های مصنوعی تاثیری در کاهش وزن ندارند

بریونی: سازمان جهانی بهداشت هشدار می دهد که اگر در کوشش برای کاهش وزن هستید، شیرین کننده های مصنوعی را کنار بگذارید، برای اینکه برای کاهش وزن موثر نیستند و ممکنست موجب لطمه شوند.به گزارش بریونی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، برمبنای دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت، استفاده طولانی مدت از جایگزین های قند ممکنست موجب "عوارض نامطلوب بالقوه" شود که می تواند شامل "افزایش خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲، بیماریهای قلبی عروقی و مرگ و میر در بزرگسالان" باشد.
این سازمان بعد از تکمیل یک بررسی سیستماتیک اظهار داشت: «مصرف غذاها و نوشیدنی های حاوی موادی مانند ساخارین یا سوکرالوز یا افزودن آنها به غذاها هیچ مزیت طولانی مدتی در کاهش چربی بدن در بزرگسالان یا کودکان ندارد.»
بر اساس این گزارش، همچون شیرین کننده های مصنوعی که مدنظر مقامات سازمان جهانی بهداشت است، آسسولفام K، آسپارتام، آدوانتام، سیکلامات، نئوتام، ساخارین، سوکرالوز، استویا و مشتقات استویا هستند.
«فرانچسکو برانکا»، مدیر تغذیه و ایمنی مواد غذایی سازمان جهانی بهداشت، اظهار داشت: «مردم باید راه های دیگری را برای کاهش مصرف قندهای آزاد در نظر بگیرند، مانند مصرف مواد غذایی حاوی قندهای طبیعی، مانند میوه، یا غذاها و نوشیدنی های شیرین نشده».
برانکا اضافه کرد: «شیرین کننده های مصنوعی از عوامل غذایی ضروری نیستند و ارزش غذایی ندارند. مردم باید شیرینی و قند مصرفی را از اوایل زندگی بطور کلی کاهش دهند تا سلامت خودرا بهبود بخشند.»
بر اساس این بررسی، این سفارش ها برای افرادی که دیابت دارند، اعمال نمی گردد.

1402/03/09
10:39:54
5.0 / 5
287
تگهای خبر: سلامت , سیستم , طب , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بریونی