رونمایی از چهره جدید موزه هفت‎تپه، تولید غرفه كودك در چغازنبیل

رونمایی از چهره جدید موزه هفت‎تپه، تولید غرفه كودك در چغازنبیل

بریونی: مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه برنامه‎های این دو پایگاه را برای ایام نوروز شرح داد و در این میان از برنامه های ویژه‎ای هم نام برد.به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، عاطفه رشنویی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اظهار داشت: در نوروز امسال با هدف آشنایی كودكان با میراث فرهنگی، دو غرفه كودك در محوطه های تاریخی هفت تپه و چغازنبیل درنظر گرفته ایم كه در این غرفه ها برنامه هایی نظیر قصه گویی و نقاشی از روی مهرهای تاریخی برای كودكان اجرا خواهد شد.
او اضافه كرد: علاوه براین، ماكتی شبیه به پلان چغازنبیل طراحی و تولید شده كه كودكان می توانند در آن بعنوان هزارتو بازی كنند.
مدیر پایگاه های میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با بیان این كه برای اولین بار می باشد كه در سایت های جهانی برنامه ای در روزهای نوروز برای كودكان و در جهت آشنایی آنان با میراث فرهنگی درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: این حركت در سطح كشور هم حركت جدیدی است كه ما آن را در محوطه های چغازنبیل و هفت تپه شروع كرده ایم.
او خاطرنشان كرد: به منظور اجرای این برنامه ها با مربی فعال و حرفه ای كودك وارد مذاكرده شده ایم و قصه خوانی، نقاشی و بازی های كودكانه با هدف آَشنایی با میراث فرهنگی در طول تعطیلات نوروز در هردو سایت جهانی صورت خواهد گرفت.
رشنویی با اشاره به آمادگی كامل هر دو سایت چغازنبیل و هفت تپه برای استقبال از گردشگران و میهمانان نوروزی اضافه كرد: با مردم محلی هم صحبت های لازم انجام شده؛ ضمن این كه در بیرون از عرصه چغازنبیل و پشت حصار سوم هم تعدادی كافی شاپ و رستوران كپری و سنتی درنظر گرفته شده است.
او از شترسواری و اسب سواری در تپه ماهورهای پشت حصار سوم محوطه چغازنبیل بعنوان دیگر برنامه های پایگاه چغازنبیل برای ایام نوروز نام برد و افزود: هماهنگی های لازم در این خصوص صورت گرفته و این برنامه ها هم به یاری خدا طی تعطیلات نوروز اجرا خواهند شد.
مدیر پایگاه های میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه در ادامه خبرداد: تغییراتی هم در فرم و محتوای موزه هفت تپه بوجود آمده است كه درسال های گذشته وجود نداشت و گردشگران در نوروز از این پس با چهره ای نو از موزه هفت تپه مواجه خواهند شد.
او در انتها با تاكید بر این كه همه شرایط برای استقبال خوب از گردشگران در دو پایگاه آماده است، اضافه كرد: نمایشگاه دائم صنایع دستی هم همانند طول سال در محوطه زیگورات برپا خواهد بود و مهمانان نوروزی می توانند با رجوع به این غرفه با صنایع دستی استان آشنا شوند.

1397/01/01
11:20:06
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: صنایع دستی , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بریونی