شهردار آبادان:

متخصصان گردشگری اسپانیایی به آبادان می آیند

متخصصان گردشگری اسپانیایی به آبادان می آیند

بریونی: آبادان – شهردار آبادان از اعلام آمادگی سفیر اسپانیا برای اعزام متخصصان فنی و مهندسی در حوزه گردشگری این كشور به آبادان اطلاع داد.حسین حمید پور در حاشیه دیدار با «ادوارد لوپز» سفیر اسپانیا در خرمشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این دیدار به معرفی پتانسیل های گوناگون آبادان در حوزه های مختلف بخصوص اقتصادی، گردشگری و حتی ورزشی پرداختیم.
وی با اشاره به زیرساخت ها و استعدادهای ورزشی شهر آبادان به خصوص در زمینه فوتبال و بسكتبال اضافه كرد: جاذبه های گردشگری آبادان همچون رودخانه ها، روستاهای گردشگری، اماكن تاریخی و مذهبی همچون مسجد رنگونیها، باغ موزه دفاع مقدس، كلیسا و غیره از دیگر مزیت های قابل پرداخت شهری آبادان است كه به سفیر اسپانیا معرفی گشتند.
وی با اشاره به اینكه در مورد انعقاد خواهرخواندگی آبادان با یكی از شهرهای اسپانیا همچون بیلبائو یا مادرید بعنوان شهرهای توسعه یافته اسپانیا به لحاظ فنی، مهندسی و گردشگری هم پیشنهادی عرضه شد، اظهار نمود: باید بتوانیم درهای ارتباطی خود با جهان را در قالب خواهرخواندگی كه یكی از اقدامات قابل انجام توسط شهرداری ها است را به انجام برسانیم، با این اقدام قادر خواهیم بود تا در بحث سرمایه گذاری های خارجی آن هم با عنایت به تمایل آنان برای سرمایه گذاری در شهرهای دارای قابلیت كار و سرمایه گذاری، اقدام نماییم.
وی با تاكید بر اینكه تمامی اقدامات پیشنهادی به سفیر اسپانیا در جهت رسیدن به توسعه پایدار شهری و تولید زیرساخت های مناسب گردشگری انجام شد، خاطرنشان كرد: اسپانیا یكی از كشورهای سرآمد در بحث گردشگری در جهان و جزء كشورهای توسعه یافته در بحث گردشگری می باشد.
شهردار آبادان از اعلام آمادگی سفیر اسپانیا برای اعزام متخصصان كشورش در قالب گروه های مهندسی به آبادان اطلاع داد و اظهار داشت: متخصصان ضمن كمك به شناسایی جاذبه های گردشگری در زمینه تبادل دانش فنی اقدامات هم به آبادانی ها كمك می كنند.
حمید پور ابراز امیدواری كرد تا مقدمات همكاری میان اسپانیا با آبادان كه در سطح مذاكرات دوجانبه با سفیر این كشور انجام شد با پیگیری مسئولان به نتیجه برسد.
به گفته وی، حذف روادید ورود اتباع خارجی بعنوان یكی از به مزیت های منطقه آزاد یكی از موارد مهم و قابل اشاره در گفتگو با سفیر اسپانیا بود.
وی اضافه كرد: می توانیم نیازمان به توسعه و درآمدهای پایدار شهری را با بهره گیری از دانش و فكر مهندسی و اقتصادی متخصصان كشور توسعه یافته اسپانیا تأمین نماییم، به صورت حتم حضور كشورها و متخصصان اروپایی در منطقه كه نقش مهم در تغییر زیرساخت های اقتصادی مان دارد، بر اقتصاد منطقه هم اثرگذار خواهد بود.

1397/02/08
10:29:26
5.0 / 5
5135
تگهای خبر: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بریونی