حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری در همدان

حضور رئیس سازمان جهانی گردشگری در همدان

بریونی: چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری ۲۱ و ۲۲ آبان ماه با حضور ۶۰ میهمان از ۲۶ كشور و رئیس سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار می گردد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست خبری ولی تیموری معاون جدید گردشگری سازمان میراث فرهنگی قبل از بامداد روز یكشنبه ۱۳ آبان ماه در سالن فجر این سازمان برگزار گردید. مبحث این نشست خبری درباره چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری بود كه مقرر است روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان ماه در شهر همدان برگزار گردد.
در این باره تیموری اظهار داشت: توانسته ایم میزبانی چهلمین نشست اعضای وابسته را در همدان به عهده بگیریم، دو نوع عضویت در سازمان جهانی گردشگری وجود دارد؛ یك عضویت رسمی و یك عضویت وابسته كه معمولا بخش های خصوصی كشورها در این حوزه عضو می شوند.
وی اظهار داشت: دو اجلاس جانبی هم در كنار رویداد اصلی برگزار می گردد. سمینار بین المللی بهره گیری گردشگری فرهنگی از تكنولوژی های جدید اطلاعاتی و ارتباطی و دیگری نمایشگاه استارت آپ های گردشگری می باشد. همینطور سه پنل پیش بینی شده است، در نظر داریم تفاهم نامه ای با سازمان جهانی گردشگری به امضا برسانیم. مهمانان این رویداد از دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری و دبیركل آن، اعضای وابسته و رسمی خواهند بود. همینطور سفرای كشورهای مختلف در این برنامه حضور خواهند داشت.
تیموری بیان كرد: در اجلاس هفته آینده حدود ۶۰ میهمان از ۲۶ كشور مانند اندونزی، اسپانیا، افریقای جنوبی، نیجریه، آلمان، آمریكا، فنلاند، پرتغال، پرو، آرژانتین و... حضور خواهند داشت.
معاون گردشگری سازمان میراث همینطور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره فواید عضویت در سازمان جهانی گردشگری برای ایران بیان كرد: امكان دارد كه ما كمتر از این فرصت بهره برده باشیم اما عضویت در سازمان های تخصصی یكی از مزایایی است كه می توان حداقل در جریان اتفاقات و تصمیمات كلان دنیا قرار گرفت. حضور در فضاهای بین المللی بستر استفاده از مشورت های علمی را فراهم می آورد. بطور قطع این عضویت مزایای بسیاری را در پیش خواهد داشت. میزبانی از این اجلاس ما را به كشورهای مختلف دنیا معرفی می كند، اگر قرار بود خودمان این اطلاع رسانی را انجام دهیم باید هزینه های زیادی می كردیم.
تیموری افزود: شخص ریاست سازمان جهانی گردشگری كه حداقل ۵ سال دیگر در این سازمان خواهد بود از ایران بازدید می كند.
در ادامه این برنامه، مالمیر مدیر كل میراث فرهنگی استان همدان بیان كرد: اخیرا سه عضو دیگر به اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری از استان سمنان اضافه شده است ازاین رو ما دارای ۱۶ عضو وابسته خواهیم بود كه بدین سان تابحال رتبه دهم را از لحاظ تعداد اعضای وابسته خواهیم داشت. قبل از ما اسپانیا، آمریكا، مكزیك، ژاپن، ایتالیا، پرتغال، روسیه، انگلستان، آرژانتین، كلمبیا این رتبه را به دست آورده اند.
وی افزود: برگزاری این برنامه ها و رویدادها هزینه هنگفتی را برای ما به دنبال نخواهد داشت چون كه بخشی از آنرا شركت كنندگان بر عهده خواهند گرفت اما تاثیر تبلیغاتی آن روی گردشگری زیاد است. گردش مالی امسال در میان فعالان گردشگری و اقتصادی رشد داشته است. گردشگری خارجی ما ۵۲ درصد رشد داشته است اما بطور قطع نسبت به ظرفیتی كه داریم این آمار قابل قبول نیست.
در ادامه این برنامه خبرنگاران درباره تاثیرات برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ روی بخش گردشگری این استان انتقاد كردند و پاسخ معاون گردشگری به این انتقادات این بود كه برگزاری رویدادها در بلند مدت تاثیر خواهد داشت.
خبرنگاران از مدیركل میراث فرهنگی استان همدان هم درباره تاثیر این رویدادها بر گردشگری پرسیدند كه وی پاسخ داد: در حوزه اقتصادی هنوز مركز آمار ایران ردیفی را برای بخش های مختلف گردشگری ندیده است اما ما می توانیم این تاثیرات را در استان ببینیم چون بعنوان مثال هتل های ما درصد اشغال بیشتری نسبت به سال قبل دارند.


1397/08/15
14:36:16
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بریونی