یافته پژوهشی محققان؛

تاثیر مصرف ماهی بر افزایش هوش كودكان

تاثیر مصرف ماهی بر افزایش هوش كودكان

بریونی: یافته های جدید نشان داده است مصرف هفته ای یكبار ماهی منجر به خواب بهتر و افزایش IQ كودكان میگردد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه پنسیلوانیا كودكانی كه حداقل یكبار در هفته ماهی می خورند دارای IQ بالاتری هستند؛ نتایج نشان داد IQ این كودكان تحت مطالعه نسبت به كودكانی كه كمتر ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند، ۵ نمره بالاتر بود. همین طور این كودكان خواب بهتری هم داشتند.
«جیانگ هونگ لیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگر والدین می خواهند كودك شان سالم بوده و عملكرد بهتری داشته باشند، باید هفته ای یكبار ماهی را در رژیم غذایی فرزندشان بگنجانند.»
به گفته محققان، فایده مصرف ماهی از لحاظ افزایش IQ و بهبود كیفیت خواب ناشی از اسیدهای چرب اُمگا۳ موجود در خیلی از انواع ماهی است.
تیم تحقیق در این مطالعه عادات غذایی بیشتر از ۵۰۰ دختر و پسر ۹ تا ۱۱ سال را در چین بررسی كردند. همین طور والدین این كودكان هم به سوالاتی در مورد كیفیت خواب كودك شان پاسخ دادند.
محققان دریافتند كودكانی كه حداقل هفته ای یكبار ماهی می خوردند در مقایسه با كودكانی كه به ندرت ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند در آزمایش هوش ۴.۸ نمره بالاتری داشتند. همین طور مشخص شد این كودكان دارای خواب بهتری هم هستند.
ماهی منبع خوب پروتئین كم چرب و مملو از اسیدهای چرب ضروری امگا۳ است. به قول محققان این اسیدها به شدت در مغز تجمع كرده و نقش مهمی در عملكرد نورولوژیكی ایفاء می كنند. این اسیدچرب برای مغز، چشم و رشد نورولوژیكی جنین ضروری می باشد. همین طور برای سلامت چشم، قلب و مغز افراد بزرگسال هم لازم است و سبب كاهش التهاب سیستماتیك میگردد.

1397/10/19
14:24:55
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بریونی