در ماه مهر

آثار موزه الیكانته اسپانیا به ایران می آید

آثار موزه الیكانته اسپانیا به ایران می آید

به گزارش بریونی گزیده ای از آثار موزه دیرینه شناسی الیكانته با نمایش بیشتر از ۲۸۰ اثرتاریخیو فرهنگی در اوایل مهرماه سال جاری در موزه ملی ایران گشایش می یابد.


به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، به دنبال برگزاری نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» در موزه دیرینه شناسی الیكانته در اسپانیا و توافق های به عمل آمده در خصوص نمایش متقابل آثار این موزه در ایران، جوزپ آلبرت كورتس گاریدو مدیر موزه دیرینه شناسی الیكانته به همراه جورج آگاتانجلو سولر دیاز مسؤول نمایشگاه های این موزه و استاد دانشگاه الیكانته به ایران سفر كرده و با مدیر موزه ملی ایران دیدار كردند. در این دیدار طی جلسه ای دو طرف همراه با چند تن از كارشناسان موزه ملی ایران، به بحث و تبادل نظر درباره نحوه برگزاری نمایشگاه مشترك و مقدمات اجرایی آن پرداختند.
مهمانان موزه دیرینه شناسی آلیكانته ضمن بازدید از محل برگزاری نمایشگاه آتی به بررسی ظرفیت ها و امكانات موزه ملی ایران در برگزاری نمایشگاه، طراحی فضای داخلی، طرح محتوایی، كاتالوگ و… پرداختند. جبرئیل نوكنده با ابراز خرسندی از آغاز اقدامات اجرایی در مورد برگزاری نمایشگاه اسپانیا در تهران اعلام نمود: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده و توافق طرفین نمایشگاه میراث دیرینه شناسی شرق اسپانیا: گزیده ای از موزه دیرینه شناسی الیكانته با نمایش بیشتر از ۲۸۰ اثرتاریخی- فرهنگی در اوایل مهرماه سال جاری در موزه ملی ایران گشایش خواهد یافت. گروه اسپانیایی علاوه بر ملاقات هایی با مدیر موزه ملی ایران، در جلسات مشترك با حضور محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، محمد رضا كارگر رئیس كل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی، سید علی پاكدامن مدیر كل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، ادواردو لوپز بوسكتس سفیر پادشاهی اسپانیا شركت كرده و در خلال این دیدارها تیم اسپانیا گزارشی از وضعیت نمایشگاه ایران: مهد تمدن عرضه داد و علت موفقیت این نمایشگاه را برپایه میزان استقبال و آمار بالای ۶۰ هزار نفر بازدید كننده در مقایسه با زمان مشابه سایر نمایشگاهای موقت خود ارزیابی كردند. در ادامه به منظور گسترش سطح روابط فرهنگی دو موزه سرفصل های پژوهشی مشترك، نمایشگاه های آتی و… از جانب طرفین عنوان شد. در این سفر كاری، گروه اسپانیایی علاوه بر موزه ملی ایران از مجموعه های فرهنگی تاریخی نیاوران، گلستان، بازار تهران و میدان مشق بازدید نمودند.

1398/04/15
18:45:06
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: سفر , شركت , طب , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی