مدیركل میراث فرهنگی لرستان خبر داد:

تونل برفی ثبت ملی شد

تونل برفی ثبت ملی شد

به گزارش بریونی مدیركل میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: مراتب ثبت تونل برفی شهرستان ازنا در لیست آثار طبیعی كشور به شماره ۵۷۳ به استاندار لرستان ابلاغ گردید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، طی نامه ای از جانب وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراتب ثبت اثر طبیعی تونل برفی ازنا به استاندار لرستان ابلاغ گردید.
مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در این خصوص اظهار داشت: در جهت اجرای تبصره دو قانون تشكیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور مصوب دی ماه ۱۳۸۲ و آئین نامه اجرایی آن مصوب چهارم مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۲۶۹۷۵/ت ۳۲۹۱۵ هـ. هیات محترم وزیران با مبحث ثبت میراث طبیعی پرارزش كشور در لیست میراث طبیعی ملی، پرونده ثبت تونل برفی ازنا تهیه و به دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث طبیعی و معنوی ارسال شد.
سید امین قاسمی خاطرنشان كرد: بعد از طی تشریفات قانونی، مراتب ثبت این اثر در لیست آثار طبیعی كشور به شماره ۵۷۳ به استاندار لرستان ابلاغ گردید.
بنابراین گزارش، تونل برفی از جاذبه های طبیعی لرستان است. این تونل برفی به صورت طبیعی در برف و یخ های دامنه زیبا و سر به فلك كشیده اشترانكوه در منطقه كمندان شهرستان ازنا به وجود آمده است كه طول این تونل بالغ بر ۸۰۰ متر وارتفاع آن از كف تونل تا سقف بین ۲.۵ تا ۳ متر است.

1398/06/23
13:55:01
5.0 / 5
4718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بریونی