معرك نژاد درباره ادعای تازه ترامپ به مهر گفت؛

زدن میراث فرهنگی آبروی ترامپ را در جهان می برد

زدن میراث فرهنگی آبروی ترامپ را در جهان می برد

بریونی: مدیر مجموعه تاریخی تخت فولاد اصفهان می گوید كه ادعای گزاف هدف قرار دادن میراث فرهنگی ایران آبروی ترامپ را در سطح جهان خواهد برد، ضمن اینكه مراكزی چون یونسكو از این اقدام جلوگیری خواهند كرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، رئیس جمهوری آمریكا در تازه ترین لفاظی و گنده گویی خود بعد از رخداد جانسوز شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و از بیم انتقام سخت ایران، طی پیامی توئیتری به رجزخوانی پرداخت. دونالد ترامپ ادعا نمود كه در صورتیكه ایران به اهداف یا منافع آمریكا حمله كند واشنگتن ۵۲ هدف در داخل ایران را برای حمله متقابل مشخص كرده است.
رئیس جمهوری آمریكا در صفحه توئیتر خود ادعا كرد: ایران به صورت جسورانه درباره هدف قرار دادن منافع آمریكا در امتداد انتقام از اقدام ما در خلاص كردن جهان از رهبر تروریست ها كه یك آمریكایی را كشته و چند نفر دیگر را به شكل بدی زخمی كرده است، حرف می زند.
ترامپ در ادامه ادعاهای خود اضافه كرد: در صورتیكه ایران به هر آمریكایی یا منافع آمریكا حمله كند آمریكا به ۵۲ هدف در داخل ایران (به نمایندگی از ۵۲ گروگان آمریكایی كه سال ها پیش توسط ایران گرفته شدند) حمله خواهدنمود كه بعضی از آنها برای ایران و فرهنگ آن بسیار سطح عالی و حائز اهمیت می باشد و این اهداف و خود ایران بسیار سریع و خیلی سخت مورد هدف واقع خواهند شد.
اما آیا ترامپ می تواند تهدید و گنده گویی خود در خصوص هدف قراردادن مراكز و میراث فرهنگی ایران را عملی كند؟ سیدعلی معرك نژاد مدیر مجموعه فرهنگی – مذهبی تخت فولاد اصفهان كه همچون میراث تاریخی مهم این شهر است، درباره این ادعای ترامپ به خبرنگار مهر اظهار داشت: این یك تهدید نسنجیده و یك بلوف سیاسی است و بعید می دانم رنگ عمل به خود بگیرد.
وی اضافه كرد: ترامپ با این ادعای گزاف اهتمام كرده احساسات مردم ایران را بیدار كند و به سبب آگاهی اش نسبت به ارزش میراث فرهنگی برای ایرانیان خواسته به تحریك مردم بپردازد. مردم ایران به ویژه شهروندان اصفهانی نسبت به میراث تاریخی و فرهنگی خود بسیار حساسند و نسبت به آنها تعصب دارند.
معرك نژاد افزود: زدن اهداف فرهنگی و مناطقی كه در زمره میراث تاریخی ایرانیان است، نه تنها هیچ آورده نظامی برای ترامپ نخواهد داشت، بلكه آبروی وی در سطح جهان را نیز خواهد برد. مراكزی چون یونسكو هستند كه هدفشان حفظ میراث جهانی است و زدن این میراث تبعات منفی بسیاری برای ترامپ در سطح جهان و به ویژه نهادهای فرهنگی جهان خواهد داشت.
این مدیر و فعال در حوزه میراث فرهنگی در ادامه با اشاره به این نكته كه تهدید به هدف قرار دادن میراث فرهنگی، ایرانیان را نسبت به مقابله با آمریكا دلسرد نخواهد كرد اظهار داشت: تصورم من بر این است كه ترامپ با ادعای گزاف خواسته مردم را در مقابل نیروهای نظامی قرار دهد، اما مردم ما در همین ماجرای به شهادت رساندن سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی نشان دادند كه گول این تهدیدها را نخواهند خورد. واكنش مردم ما در رثای سردار سلیمانی كم نظیر بود و همه مردم فارغ از هرگونه دیدگاه سیاسی و فرهنگی شان و از قشری نفرت خودرا از این اقدام نشان دادند.


منبع:

1398/10/16
13:21:02
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: اصفهان , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بریونی