واقفی با مهر مطرح كرد؛

آمار لغو تورهای توریستهای خارجی را بررسی و اعلام می نماییم

آمار لغو تورهای توریستهای خارجی را بررسی و اعلام می نماییم

به گزارش بریونی نایب رییس جامعه تورگردانان ایران اظهار داشت: آمار لغو تورهای توریستهای خارجی به ایران به دنبال سقوط هواپیمای اوكراینی در تهران، با بررسی هایی كه انجام می گیرد، در ایام آینده اعلام می شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، به دنبال سقوط هواپیمای اوكراینی در ایران، بعضی از خطوط هواپیمایی اعلام نموده اند كه تا اطلاع ثانوی مسیری به سمت ایران نخواهند داشت. در همین زمینه هواپیمایی امارات اعلام نموده پروازهای تاریخ ۸ ژانویه تا ۸ فوریه لغو شده است. هواپیمایی اطلس گلوبال هم اعلام نموده پروازهای این شركت در مسیرهای آمستردام، لندن و پاریس تا آخر ماه مارچ ۲۰۲۰ لغو و تمام بلیت های صادرشده در این مسیرها لغو و استرداد كامل می شود.
اطلس گلوبال گفته در صورت اصرار مسافر جهت استفاده از بلیت، فقط مسیرهای یك طرفه خروج از تهران تا تاریخ ۲۲ ژانویه و یا مسافرانی كه بخشی از مسافرت خویش را انجام داده و بازگشت آنها پیش از تاریخ ۲۲ ژانویه است، می توانند از بلیت جایگزین در ادامه مسیر استانبول به این مقاصد پروازی استفاده كنند.
این ایرلاین بعد از سقوط هواپیمای اوكراینی در تهران اعلام نمود با عنایت به وضعیت منطقه پروازها بین تهران_ كیف از ۸ ژانویه تا اطلاع ثانوی لغو شده و مسافران می توانند از مسیرهای جایگزین به مقصد رسیده و یا هزینه پرواز خویش را پس بگیرند چون پروازی از ایران صورت نمی گیرد.
لغو پروازهای لوفت هانزا و شركت های تابعه به تهران تا ۱۰ روز آینده هم تصمیم این شركت بوده است. همچون شركت های هواپیمایی تابعه لوفت هانزا، هواپیمایی های اتریش، سوئیس و بروكسل هستند. با لغو این پروازها خیلی از سفرهای خارجی گردشگران ورودی و خروجی هم لغو خواهد شد.
در این باره، محمدعلی واقفی نایب رییس جامعه تورگردانان ایران كه چند آژانس ورود توریستهای خارجی به ایران بعنوان زیرمجموعه اش فعالیت می نمایند، به خبرنگار مهر اظهار داشت: بازتاب لغو تورهای ورودی به كشور را در ایام آینده خواهیم داشت.
وی اضافه كرد: در این روزها تورهای گردشگری چینی و ژاپنی داشته ایم كه سفرشان را لغو كرده اند اما به جهت اینكه بتوانیم آمار دقیقی از لغو تورهای ورودی به ایران با پروازهای خارجی اعلام نماییم، باید چند روزی صبر نماییم تا خبر آن از جانب شركت های كارگزار در خارج به ما اعلام گردد همینطور آماری هم از دفاتر مسافرتی فعال در حوزه ورودی بگیریم.


منبع:

1398/10/23
14:21:53
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: توریست , سفر , شركت , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی