مهر گزارش داد؛

مشاركت ایران در رویدادهای گردشگری روسیه

مشاركت ایران در رویدادهای گردشگری روسیه

بریونی: نشست دفاتر مسافرتی ایران و روسیه، حضور ایران در نمایشگاه TRAVEL و MITT و نهایی شدن روادید گروهی همچون اتفاقاتی است كه اواخر اسفند امسال در حوزه روابط گردشگری ایران و روسیه رقم می خورد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، از چند سال پیش موضوع لغو روادید گروهی ایران و روسیه مطرح شده بود ولی به مرحله نهایی نمی رسید. یك دفعه هم مسئولان گردشگری در سال ۹۶ هم اعلام نمودند كه لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در اولین ماه های سال ۲۰۱۸ صورت خواهد گرفت. منتها از آنجائیكه موضوع لغو ویزا بر عهده وزارت خارجه است، در نهایت این وزارت خانه می بایست پیشنهاد متولیان گردشگری را پیگیری و نهایی كند. این اقدام و پیشنهاد بااینكه با حذف ویزای سنت پترزبورگ اجرایی شد اما همچنان برای رفتن به مسكو پایتخت روسیه نیاز به گرفتن ویزا بود.
دولت روسیه در شهریور ماه سال ۹۸ اعلام نموده بود كه اتباع ایرانی و ۵۲ كشور دیگر اجازه سفر با ویزای الكترونیكی رایگان به سن پترزبورگ را دارند.
حالا باردیگر موضوع لغو روادید روسیه آن هم در چارچوب گروه مطرح گردیده است تا در حاشیه برگزاری نمایشگاه MITT روسیه كه مقرر است اواخر اسفند ماه برگزار شود؛ از طرف متولیان دو كشور نهایی شود. این مساله را علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی در جلسه هم اندیشی با فعالان گردشگری كه ۲۷ بهمن ماه برگزار شد، بیان نمود. او در این نشست اظهار داشت: یكی از موضوعات مهم در نمایشگاه MITT مسكو پیگیری و نهایی شدن موضوع لغو روادید گروهی ایران و روسیه است. در این نمایشگاه باید آژانس ها حضور فعال داشته باشند.
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این جلسه اظهار داشت: درباره برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه مسكو از مدت ها قبل برنامه ریزی هایی با مسئولان این كشور انجام داده ایم كه یكی از موضوعات مهم بین ایران و روسیه در حوزه گردشگری، لغو روادید گروهی است. این آمادگی از طرف روسیه وجود دارد و در این نمایشگاه فرصت مناسبی برای امضای تفاهم نامه لغو روادید گروهی فراهم گشته است. در این سفر برخی از آژانس های گردشگری ایران و روسیه بعنوان مجری تحقق و برگزاری این رویداد انتخاب و معرفی خواهند شد.
در واقع لغو گروهی روادید بین ایران و روسیه به نفع دفاتر خدمات مسافرتی است. به این علت كه آژانس ها می توانند برای گروههای ۵ نفر به بالا بدون دریافت روادید، تور گردشگری طراحی نمایند. این لغو روادید شامل افرادی كه به صورت انفرادی به روسیه سفر می كنند نمی گردد.
حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با تأیید این مطلب به خبرنگار مهر اظهار داشت: در گذشته مشكلاتی برای لغو روادید گروهی مطرح شده بود و اجرایی نشد. تا اینكه گویا سفیر ایران در روسیه مذاكراتی با مقامات روس انجام داده و قرار شده تا در نمایشگاه MITT این مساله نهایی شود.
رفیعی همین طور از چند روز پیش مسئولیت برگزاری نشست B۲B بین آژانس های مسافرتی ایرانی و روسی را بر عهده گرفته است. نشستی كه با نمایشگاه های گردشگری روسیه همزمان خواهد شد. بدین سبب امسال در این نمایشگاه چند اتفاق همزمان خواهد شد یكی موضوع نهایی شدن لغو روادید دیگری برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه MITT از ۲۶ تا ۲۹ اسفند، برگزاری نمایشگاه گردشگری روسیه از ۲۷ تا ۲۹ اسفند و برگزاری نشست B۲B در روز ۲۵ اسفند ماه.
رفیعی در این زمینه هم اظهار داشت: نشست های رو در روی فعالان گردشگری در همه جای دنیا مرسوم می باشد ولی ما دیر اقدام كردیم دفاتر مسافرتی كشوری كه جزو بازارهای هدف است، با كشور دیگر وارد مذاكره شده و قراردادهایی را می بندند. مانند كاری كه اخیرا در عمان و یا چین انجام شد.
وی اضافه كرد: برای ایران هم ده بازار هدف طراحی شده كه یكی از آنها روسیه است بدین سبب حضور امسال آژانس های مسافرتی باید بیشتر از قبل باشد.


منبع:

1398/12/04
13:37:59
5.0 / 5
3810
تگهای خبر: خدمات , سفر , شكلات , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بریونی