سفر به دنیای دیرینه شناسی در هامبورگ

سفر به دنیای دیرینه شناسی در هامبورگ

به گزارش بریونی بسیاری هامبورگ را بعنوان بزرگترین قطب حمل و نقل اروپا می شناسند. در حالیكه برای گردشگران هامبورگ، این شهر با موزه ها، كلیساهای زیبا، ستی هال و پارك های سرسبز شناخته می شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، موزه دیرینه شناسی هامبورگ یكی از محبوب ترین مقاصد توریستهای خارجی است. موزه ای كه بزرگ ترین مجموعه از یافته های دوران قبل از تاریخ را در خود جای داده است.
۱۲۰ سال از تأسیس موزه دیرینه شناسی هامبورگ می گذرد و هنوز این موزه یكی از محبوب ترین مقاصد گردشگران آلمان است. موزه دیرینه شناسی هامبورگ با بیشتر از ۱.۵ میلیون شیء، بزرگ ترین مجموعه از یافته های دوران قبل از تاریخ را در خود جای داده است. اشیا موزه دیرینه شناسی هامبورگ، شامل یافته های دیرینه شناسی شهر هامبورگ، منطقه هامبورگ و شمال آلمان است. البته علاوه بر یافته های شمال آلمان، گنجینه های بی شماری از سراسر جهان هم در این موزه یافت می شود.
همچنین در این موزه، مجموعه تصاویری از نمای ساختمان ها، مردم و رویدادهای مهم منطقه هامبورگ به معرض نمایش گذاشته شده كه متعلق به اواخر قرن نوزدهم تا به امروز است. در بخش دیگری از این موزه، مجموعه ای از نقشه ها و نمودارهای گرافیكی مربوط به هامبورگ وجود دارد. همینطور نخستین تصاویر گرفته شده از مناطق شمالی آلمان در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده كه مربوط به قرن شانزدهم میلادی است.
علاوه بر این ها، این موزه مجموعه ای خاص از غنایم جنگی را هم در خود جای داده است. در بین این غنایم، سپرهای جنگی و نشان های سلطنتی هم وجود دارد.
از سوی دیگر، كتابخانه موزه دیرینه شناسی هامبورگ، یكی از مهم ترین كتابخانه های مرجع در زمینه دیرینه شناسی است. در این كتابخانه ۶۰ هزار جلد كتاب و ۱۵۰ جلد مجله در حوزه دیرینه شناسی وجود دارد. در كنار این ها، دوره ها و كارگاه های آموزشی زیادی در حوزه دیرینه شناسی در این موزه برگزار می گردد. این دوره ها تنها برای بزرگسالان نیست، بلكه كودكان و نوجوانان هم می توانند در كارگاه های مخصوص خود شركت نمایند.
آن ها با شركت در این دوره با دنیای هیجان انگیز دیرینه شناسی آشنا می شوند و در طول تاریخ سفر می كنند. همینطور نمایشگاه های موقتی زیادی در محل موزه دیرینه شناسی هامبورگ برگزار می گردد.
این گزارش توسط رایزنی فرهنگی ایران در آلمان تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شد.

1398/12/04
23:13:47
5.0 / 5
3708
تگهای خبر: آموزش , توریست , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بریونی