مطالعه جدید نشان می دهد؛

رژیم غذایی كم كربوهیدرات از تاثیر افزایش سن بر مغز پیشگیری می كند

رژیم غذایی كم كربوهیدرات از تاثیر افزایش سن بر مغز پیشگیری می كند

بریونی: بگفته پژوهشگران، پروسه پیری با به حداقل رساندن مصرف كربوهیدرات های ساده قابل پیشگیری یا بازگشت است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه استونی بروك نیویورك نشان میدهد رژیم غذایی كم كربوهیدرات دارای پتانسیل پیشگیری و بازگرداندن تاثیرات در رابطه با سن در مغز انسان است.
مطالعات همین طور نشان داد تغییرات نوروبیولوژیكی در رابطه با افزایش سن در سنین پایین تر قابل مشاهده هستند. معمولاً تغییرات در عملكرد مغز از اواخر دهه ۴۰ اتفاق می افتد.
آزمایشات نشان میدهد نشانگر در رابطه با افزایش سن مغز با مصرف منابع مختلف سوخت همچون كاهش گلوكز و افزایش كتون ها تنظیم می شود.
«لیلیان موجیكا پارودی»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «نتایج مطالعه ما نشان داد ما می توانیم با جایگزینی كتون ها بجای گلوكز بعنوان سوخت نورون ها، از تأثیر روند پیری مغز پیشگیری كرده یا آنرا برعكس نماییم.»
وی در ادامه می افزاید: «ما فكر می نماییم با افزایش سن، مغز توانایی اش در متابولیز مؤثر گلوكز را از دست می دهد، در نتیجه نورون ها به تدریج از گرسنگی می میرند و شبكه های مغزی گرفتار ناپایداری می شوند.
ناپایداری شبكه های مغز با اختلال شناختی مرتبط بوده و با وجود بیماری دیابت نوع۲ هم تسریع می شود.


منبع:

1399/01/12
21:25:04
5.0 / 5
3099
تگهای خبر: رژیم , رژیم غذایی , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بریونی