همزمان با روز صنایع دستی؛

موزه سرامیك در تهران راه اندازی شد

موزه سرامیك در تهران راه اندازی شد

بریونی: موزه سرامیك همزمان با روز جهانی صنایع دستی و با حضور مدیران وزارت میراث فرهنگی و اداره كل میراث فرهنگی استان تهران راه اندازی شد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اظهار داشت: موزه سرامیک فرزانه اولین موزه تخصصی سرامیک در ایران است که به صورت خصوصی اداره می شود و مجموعه ای از آثار بانوی هنرمند لیلا فرزانه است که با گرته برداری از الگوهای کهن در طرح و ساخت این هنر، بیان امروزی یافته است.
جانفشان در آئین افتتاح این موزه اظهار داشت: موزه تخصصی سرامیک می تواند محلی برای همفکری و الگوسازی معماران و طراحان باشد. سرامیک هنری برخواسته و برگرفته از دل صنایع دستی بوده و راز ماندگاری آن تولید کاربردی آن در تاریخ معماری ایران است، موضوعی که تمام هنرمندان صنایع دستی در تولید آثار هنری باید به آن توجه داشته باشند و در عین حفظ اصالت محصول تولیدات را به سمت کاربردی بودن سوق دهند.
در مراسم افتتاحیه این موزه، لیلا فرزانه نیز اظهار داشت: این موزه با شعار موزه ای جهت زندگی تلاش دارد تا با نگاهی برهم کنشی با مخاطب و به شکلی رویداد محور مؤکد نقش مؤثر موزه ها در زندگی افراد و همین طور جایگاه هنر و بطور اخص سرامیک در زندگی مدرن شهری باشد.
انجام کارهای پژوهشی و آموزشی و همین طور برگزاری رویدادهای نمایشگاهی در اهم کارهای پیش روی این موزه قرار دارد. همین طور این موزه میزبان علاقه مندان برای بازدید عمومی است. موزه سرامیک در محله نیاوران واقع شده و از ساعت ۹ الی ۱۸ پذیرای علاقه مندان است.


منبع:

1399/03/22
13:44:29
5.0 / 5
2370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بریونی