وزیر میراث فرهنگی مطرح كرد؛

لغو روادید و پرواز مستقیم، 2 مزیت توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

لغو روادید و پرواز مستقیم، 2 مزیت توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

به گزارش بریونی وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: دو كشور ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند كه یكی از آنها پرواز مستقیم و دیگری لغو روادید است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سفیر ونزوئلا در ایران، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹ در محل دفتر وزیر در تهران اجرا شد.
در این جلسه که ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تعدادی دیگر از مدیران وزارت میراث فرهنگی و سفارت ونزوئلا نیز حضور داشتند، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در ایران، درباره توسعه همکاریهای گردشگری بین دو کشور با یکدیگر گفت و گو کردند.
مونسان در این جلسه طی سخنانی با اشاره به مزیت های گردشگری دو کشور اظهار داشت: ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند که یکی از آنها پرواز مستقیم و دیگری لغو روادید است. این دو مزیت می تواند به توسعه و رونق گردشگری بین دو کشور کمک نماید.
او اضافه کرد: پس از برگزاری وبینار با وزیر گردشگری ونزوئلا در ماه گذشته و صحبت درباب توسعه گردشگری بین دو کشور، آمادگی کامل برای این مساله را داریم و در همین رابطه مکاتباتی نیز با ونزوئلا انجام شده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: این آمادگی را داریم تا روابط خودرا با ونزوئلا در حوزه گردشگری توسعه دهیم و این توسعه روابط می تواند با حضور بخش خصوصی نیز باشد. می توان نشست هایی را با حضور بخش خصوصی برگزار کرد و نیز فم تورهای گردشگری در دو کشور اجرا شود.
افزایش تولیدات داخلی را از ایران یاد گرفته ایم
کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس نیز در این جلسه اظهار داشت: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که می خواهند آزاد زندگی کنند و به همین خاطر دشمن مشترکی به نام آمریکا دارند. برای ما نیز تفاوتی ندارد که جمهوری خواهان در آمریکا قدرت را در دست بگیرند یا دموکرات ها، حالا هم شاید آقای بایدن تغییراتی جزئی در رفتار کشور آمریکا بوجود آورد، اما در باطن تفاوتی نخواهد کرد.
او اضافه کرد: در سالهای اخیر درآمدهای نفتی ونزوئلا کاهش یافته است و بدین جهت این کشور به دنبال افزایش درآمدهای خود از راه های دیگری است که یکی از این راه ها توسعه گردشگریست.
سفیر ونزوئلا در ایران ضمن تشکر از حمایت ها و کمک های ایران اظهار داشت: ما از ایران یاد گرفته ایم که تولیدات داخلی را افزایش دهیم تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم.
کوردونس اضافه کرد: ونزوئلا دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و توسعه گردشگری بین این کشور با سایر کشورهای دنیا موضوع مهمی است که پیگیری می نماییم. در این میان برای توسعه گردشگری با ایران بسیار علاقمند هستیم و آمادگی کامل داریم.
ارسال پیش نویس تفاهم نامه به کاراکاس
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این جلسه با اشاره به علاقه مندی ایران و ونزوئلا برای توسعه و رونق گردشگری اظهار داشت: این آمادگی کاملاً از طرف ایران وجود دارد و در همین رابطه پس از برگزاری وبینار مونسان با وزیر گردشگری ونزوئلا مکاتبات برای رونق گردشگری بین دو کشور شروع شده و پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین ایران و ونزوئلا به کاراکاس ارسال شده است.


منبع:

1399/08/21
14:03:55
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بریونی