ولی تیموری تشریح كرد؛

شرایط احتمالی انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۰

شرایط احتمالی انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۰

به گزارش بریونی معاون گردشگری به چگونگی انجام سفرهای نوروزی اشاره نمود و اظهار داشت: سفرهای نوروزی درصورت عدم تشدید شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت برنامه ریزی شده امکانپذیر خواهد بود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، ولی تیموری از ارائه طرح هایی از طرف وزارتخانه به ستاد ملی مقابله با کرونا درباب انجام سفرهای تعطیلات نوروزی آگاهی داد و گفت: به سبب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با پیش شرط عدم تشدید شیوع ویروس کرونا سفرهای نوروزی با کنترل، نظارت و در امتداد ایجاد نشاط اجتماعی انجام می شود.
وی با تاکید بر کنترل و محدودیت های سفرهای نوروزی اظهار داشت: این سفرها تنها در قالب تورهای برنامه ریزی شده بوسیله آژانس های مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امکان پذیر خواهد.
معاون گردشگری کشور اشاره کرد: برای افرادی که خارج از تورهای برنامه ریزی شده مبادرت به سفر نوروزی کنند ارائه رزرو مرکز اقامتی مجاز الزامی است.
تیموری با اشاره به التزام رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: برمبنای تصمیمات اتخاذشده ارتباط تنگاتنگی بین دستگاه های عضو ستاد مرکزی خدمات سفر با ستاد ملی مقابله با کرونا برقرار خواهد بود که مسئولیت این پروسه در سطح ملی به عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در استانها با استانداران خواهد بود.
وی با اعلان اینکه در همین راستا پروتکل های بهداشتی مجدداً اطلاع رسانی می شود، اضافه کرد: قبل از شروع تعطیلات نوروزی و هم زمان با تعطیلات دوره های آموزشی برای تمامی ذی نفعان گردشگری در سطوح ملی و استانی برگزار می گردد و در برگزاری این دوره ها نظارت کامل اعمال خواهد شد.
معاون گردشگری کشور همین طور به تصمیمات اتخاذ شده درباب گردشگران ورودی اشاره نمود و اظهار داشت: کلیات موضوع درباب اتباع ایرانی و گردشگران از کشورهای کم خطر در کمیته های تخصصی همچون کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده و در نخستین جلسه این ستاد به تصویب نهایی خواهد رسید.


منبع:

1399/11/14
12:03:53
0.0 / 5
925
تگهای خبر: آموزش , اقامت , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بریونی