برگزاری سومین جشنواره بین المللی ایران نما با رویكرد ایران شناسی

برگزاری سومین جشنواره بین المللی ایران نما با رویكرد ایران شناسی

به گزارش بریونی سومین جشنواره بین المللی ایران نما، ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به همت واحد مستقل فناور فیفتاو با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خوارزمی در برج آزادی تهران، برگزار می گردد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مجموعه بین المللی فیفتاو «نخستین نمایشگاه و تور آکادمی بین المللی در جهان» در اتریش به ثبت رسیده و در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خوارزمی تهران مستقر است.
فیفتاو در اقدامی نوآورانه هر ساله، جشنواره ای بین المللی با نام «ایران نما» برگزار می نماید. همایش رساله های ایران شناسی، همایش مقاله های ایران شناسی، همایش نشریه های ایران شناسی، جشنواره‌ی قاب عکس ایران، نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران، پویش شهروند پایدار کشور همچون بخش های این جشنواره هستند.
چهارمین جشنواره ایران نما در چهار بخش اصلی رساله های ایران شناسی، نشریه های ایران شناسی، قاب عکس ایران و پویش شهروند پایدار برگزار می گردد و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه فیفتاو تا ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ اعلام شده است.
همایش رساله های ایران شناسی
همایش رساله های ایران شناسی به دبیری پروفسور حسین بیک باغبان (رئیس مرکز دانشگاهی (انجمن) مطالعات و پژوهش های ایرانی آلزاس فرانسه و استاد افتخاری در دانشگاه استراسبورگ فرانسه) برگزار می گردد.
علاقه مندان جهت شرکت در همایش رساله های ایران شناسی که در محورهای ایران شناسی، باستان شناسی، اسطوره شناسی، نمادشناسی، زبان های باستانی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، فرهنگ عامه، میراث فرهنگی، آداب و رسوم، اقوام، پوشاک محلی، صنایع دستی، معماری و شهرسازی، فلسفه و عرفان، میراث طبیعی و گردشگری برگزار می شود، لازم است چکیده ای مبسوط از رساله خویش را به همراه فرم ثبت نام به پست الکترونیک جشنواره fiftawiranologythesis@gmail.com ارسال نمایند که نمونه چکیده مبسوط و فرم ثبت نام در سایت فیفتاو www.fiftaw.com موجود است.
نشریه های ایران شناسی
همایش نشریه های ایران شناسی به دبیری حسین بیک باغبان، رئیس مرکز دانشگاهی (انجمن) مطالعات و پژوهش های ایرانی آلزاس فرانسه و استاد افتخاری در دانشگاه استراسبورگ فرانسه)، دومین بخش جشنواره است و مختص به نشریه ها و مجلات بوده و در محورهای رساله های ایران شناسی برگزار می گردد. جهت شرکت در این همایش، لازم است یکی از مدیرمسئول یا سردبیر، نخستین و آخرین شماره از نشریه‌ی خویش را در فایل PDF به پست الکترونیک همایش fiftawjournal@gmail.com ارسال نمایند.
قاب عکس ایران
هیئت داوران بخش سوم جشنوار قاب عکس ایران را مهدی مقیم نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران)، حسن رجبی نژاد مقدم پاپکیاده (عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان)، رضا دیده بان (عضو هیئت مؤسس و استادیار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ خراسان رضوی، محسن خیرخواه (مدرس دانشکده‌ی هنر یزد) و علی نجات بخش (مدرس دانشکده هنر سپهر اصفهان) می سازند.
دریافت آثار جشنواره در دو بخش مردم شناسی یا مستند، لنداسکیپ یا منظره نگاری و در موضوعاتی شامل مراسم و آداب سنتی، بوم گردی، پوشش های محلی، جاذبه های گردشگری، جاذبه های طبیعی، بناها و اماکن تاریخی از راه پست الکترونیک جشنواره صورت می گیرد.
پویش شهروند پایدار کشور
پویش شهروند پایدار کشور، چهارمین بخش ایران نما است که به دبیری علی شادلو، مدرس و مشاور گردشگری برگزار می گردد. آثار برگزیده جشنواره بین المللی ایران نما، در چارچوب کتاب چاپ می شود.
فیفتاو دارای مجله ای بین المللی و چهارزبانه است که عکس ها و مقالات مستخرج از رساله ها، بعد از پذیرش در دبیرخانه و رضایت افراد در آن هم منتشر خواهد شد، و بدین ترتیب منبع جامعی از پژوهش های ایران شناسی را به چهار زبان زنده‌ی دنیا به جهانیان عرضه خواهد داشت. یادآوری می شود، تصاویر منتخب به مدت ۱۰ روز در تالار آئینه برج آزادی تهران به معرض نمایش گذاشته می شوند.

1399/11/16
23:24:39
0.0 / 5
1141
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بریونی