ذوالفقاری تشریح كرد؛

جزئیات ممنوعیت سفر به و از شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز

جزئیات ممنوعیت سفر به و از شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز

به گزارش بریونی رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونائی ممنوع می باشد.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در شصتمین جلسه این کمیته، دستورالعمل های سفرهای نوروزی در شرایط کرونا را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی ضمن اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی اظهار داشت: اصل بر نرفتن سفر و پرهیز هر گونه جابجایی بین شهری می باشد. سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع می باشد و از ۲۵ اسفند ماه که رنگ بندی شهرها اعلام می شود، تا ۱۵ فروردین ماه به همان منوال خواهد بود.
وی در همین راستا اضافه کرد: چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافرین سه روز مهلت دارند که از آن شهر بیرون بروند و مسافری هم نمی تواند وارد آن شهر بشود.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: هم استان ها و هم نیروی انتظامی برای کنترل کامل شهرهای قرمز و نارنجی متمرکز باشند.
ذوالفقاری بر عدم تشویق مردم به سفر تصریح کرد و اظهار داشت: حتما باید فاصله اجتماعی رعایت شود و این فقط مختص افرادی که به سفر می روند، نخواهد بود.
در این نشست پیشنهاد شد اگر افرادی که تست آنها مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکنند و سفر بروند، ضمن جلوگیری در راه و برگرداندن مبلغی را جریمه خواهند شد و باید به مراکز قرنطینه بروند.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این نشست نماینده اصناف و کسبه هم گزارش هایی را ارائه کرد و تاکید شد که مصوبه ای برای محدودیت زمانی ساعات کار کسبه وجود ندارد اما محدودیت تردد شبانه همچنان ادامه دارد.
همچنین در این نشست به بحث واکسن اتباع خارجی اشاره شد و ذوالفقاری با اشاره به اینکه با اتباع خارجی در کشور ما همانند هموطنان خودمان در درمان رفتار می شود، اظهار داشت: بحث تزریق واکسن به اتباع خارجی همزمان با مردم کشور مطرح است و کمیساریای عالی پناهندگان آمادگی کمک دارد برای واکسیناسیون اتباع خارجی و می تواند واکسن هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت باشد را برای این قشر وارد کند.


منبع:

1399/12/20
18:21:18
0.0 / 5
955
تگهای خبر: سفر , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بریونی