وزیر راه:

سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی لغو نمی گردد

سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی لغو نمی گردد

به گزارش بریونی وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی و تورهای مسافرتی در روزهای کرونا اظهار داشت: هیچ مصوبه ای برای عدم فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی صادر نشده است.به گزارش بریونی به نقل از صداوسیما، محمد اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ مصوبه ای برای عدم فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی صادر نشده است، اظهار داشت: ملاک فعالیت ناوگان هوایی، ریلی و جاده ای کشور، رعایت شیوه نامه های کرونائی است.

ملاک فعالیت همه دستگاهها را رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا اعلام نمود و اضافه کرد: این مصوبات به هیچ وجه در ناوگان حمل و نقل عمومی زیر پا گذاشته نمی گردد و چنانچه شرکتی در رعایت شیوه نامه ها کوتاهی کند با آن برخورد خواهد شد.

وی با اعلان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی باید آماده سرویس دهی مناسب به هموطنان باشد، اظهار داشت: آنچه در مصوبات ستاد کرونا قید شده این است که در شهرهای نارنجی و قرمز، محدویت های بیشتری باشد.

وزیر راه و شهر سازی، سفر با حمل و نقل عمومی را مطمئن ترین نوع سفر خواند و اظهار داشت: سامانه های صدور بلیت به سامانه های وزارت بهداشت متصل شدند و برای افرادی که مبتلا به کرونا هستند بلیت صادر نمی گردد ضمن اینکه رعایت قوانین بهداشتی هم در پایانه ها، هم کادر اجرائی و هم مسافران با دقت رصد می شود.

وی ادامه داد: گرفتن تست کرونا، برای سفرهای بین المللی و سفر به استان های قرمز همچون خوزستان، الزامی است و این قوانین با دقت رصد می شود.

آقای اسلامی با اشاره به تفاهمنامه وزرات میراث فرهنگی و گردشگری درباب فعالیت تورهای گردشگری در کشور، افزود: بر طبق این تفاهمنامه به تورهای مسافرتی که شیوه نامه های بهداشتی را کامل رعایت نمایند، اجازه فعالیت داده شده است.

وزیر راه همین طور اظهار داشت: برمبنای قوانین فعلی، مسافرت با ناوگان حمل و نقل عمومی به شرط اقامت در هتل هم با رعایت قوانین بهداشتی منعی ندارد.

وی ادامه داد: ستاد مقابله با کرونا مخالف سفر با خودرو های شخصی و چادر زدن در اماکن گردشگری ست، برای اینکه در این نوع از سفر، امکان نظارت بر رعایت قوانین بهداشتی نیست و این مساله خطر گسترش کرونا را بیشتر می کند، پس برای همین ورود و پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی از شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع شده است.

وزیر راه شهر سازی در آخر بار دیگر با تاکید بر اینکه اصل رعایت قوانین بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله باکرونا است، اظهار داشت: تا حالا هیچ مصوبه ای در خصوص لزوم لغو پروازها، یا توقف سیر حرکت ناوگان ریلی یا جاده ای، صادر نشده است.


منبع:

1399/12/24
22:53:53
0.0 / 5
753
تگهای خبر: اقامت , دستگاه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بریونی