رئیس اداره میراث فرهنگی تفرش خبر داد؛

تخصیص 600 میلیون ریال اعتبار برای مرمت امامزاده محمد تفرش

تخصیص 600 میلیون ریال اعتبار برای مرمت امامزاده محمد تفرش

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش از اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مرمت امامزاده محمد شهرستان تفرش اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، سید مهدی رحیمی ظهر چهارشنبه در حاشیه چهاردهمین جلسه باز آفرینی پایدار شهری تفرش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر مبنای یک تفاهمنامه چهارجانبه، مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال برای مرمت امامزاده محمد شهرستان اختصاص یافت.
وی اظهار نمود: در این نشست مبحث عملیات عمرانی امامزاده محمد عنوان شد و برپایه آن طی تفاهمنامه چهارجانبه بین فرمانداری، میراث فرهنگی، اوقاف و شهرداری تفرش منعقد شد تا بر مبنای آن هزینه مرمت امامزاده فراهم گردد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش اضافه کرد: برپایه این تفاهمنامه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفرش مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال، فرمانداری ۲۰۰ میلیون ریال، و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و شهرداری تفرش هر کدام مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای مرمت متقبل شدند.
رحیمی تصریح کرد: اخیراً مبحث ساخت المان آرامگاه پروفسور حسابی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان به مسابقه گذاشته شد که برپایه آن یک طرح از تبریز برنده طرح شد و برای اجرای کار، دستگاه متولی پروژه، از میراث فرهنگی به شهرداری تفرش منتقل می شود تا عملیات ساخت المان را آغاز کنند.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفرش افزود: مصالح تهیه شده برای پروژه ساخت المان پروفسور حسابی توسط میراث، در اختیار دستگاه متولی؛ شهرداری قرار می گیرد و بعد از ساخت المان بر روی آرامگاه فعلی پروفسور حسابی نصب می شود.


منبع:

1400/02/22
22:38:26
5.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بریونی