كاردار سفارت مالزی در ایران بیان كرد؛

بسته بودن مرزهای گردشگری مالزی

بسته بودن مرزهای گردشگری مالزی

کاردار سفارت مالزی در ایران با اشاره به اینکه مرزهای این کشور به روی گردشگران بین المللی بسته است، اظهار داشت: باید مطالعات تطبیقی درباره واکسن ایرانی صورت گیرد تا پذیرای مسافران ایرانی باشیم.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست خبری کاردار سفارت مالزی در ایران با حضور خبرنگاران گردشگری قبل از ظهر یکشنبه در محل سفارت مالزی در ایران برگزار شد.
در این نشست محد نظام بن حلیمی دبیر اول سفارت و کاردار سفارت مالزی درباره برنامه های این کشور در حوزه جذب توریست در دوران پساکرونا بیان نمود: در ماه دسامبر ۲۰۲۰ نخست وزیر مالزی طرح گردشگری ملی ۲۰۲۰-۲۰۳۰ را راه اندازی کرده است، این سیاست بر تقویت حفظ رقابت، ترغیب گردشگری پایدار و کامل به همراه برنامه ریزی برای پیشگیری از مخاطرات تاکید می کند.
وی اظهار داشت: مالزی برنامه های روزانه فرهنگی و نمایشگاهی در آمفی تئاتر غرفه مالزی در نمایشگاه ۲۰۲۰ دوبی برگزار می نماید. در طول این برنامه ها بازدیدکنندگان نظری اجمالی اما جذاب از چگونگی کسب عنوان آسیای واقعی توسط مالزی، فرهنگ متعدد و مردم دارای چند قومیت و ملیتی که به صورت برابر کنار هم زندگی می کنند و در توسعه و پیشرفت ملت سهیم هستند را کسب می کنند.
محد نظام بن حلیمی اظهار داشت: با عنایت به بازار ایران و بمحض بازگشایی مجدد مرزها، در صدد برگزاری سمینارهای جبرانی در سرتاسر ایران در چارچوب سمینارهای تجاری B2B درخلال فروشندگان و سازمان های وابسته و سمینارهای B2C مختص مشتریان به مقصد مالزی هستیم.
کاردار سفارت مالزی در ایران بیان نمود: به نظر می آید در سال ۲۰۲۵ سفرها به حالت عادی بازخواهد گشت و متعاقباً خاورمیانه یکی از بازارهای مهم ما خواهد بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره میزان خسارت صنعت توریسم مالزی از زمان شیوع کرونا اظهار داشت: ورودی گردشگران بین المللی به مالزی حدود ۸۳ درصد کاهش در سال ۲۰۲۰ را به دنبال داشته است. این رقم معادل ۴ میلیون ورودی در مقایسه با ۲۶ میلیون ورودی سال ۲۰۱۹ است. سقوط این سفرها ضرری حدود ۷۳ میلیارد رینگیت از درآمدهای گردشگری این کشور را به دنبال داشته است.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره این که آیا کشور مالزی برنامه ای برای ورود مسافرانی که واکسن ایرانی زده اند دارد یا خیر اظهار داشت: هم اکنون مالزی برنامه ای برای ورود مسافران بین المللی ندارد، باید مطالعات تطبیقی درباره واکسنی که در مالزی زده می شود با واکسن ایرانی صورت گیرد تا به نتایج مطلوبی برسد همانطور که در کشورهای دیگر در حال انجام می باشد، مقامات مالزی مشکلی برای جذب توریست ندارند اما واکسنی که تزریق می شود باید مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی باشد چون فعلا اطلاعاتی درباره واکسن ایرانی نداریم.
کاردار سفارت مالزی در ایران اضافه کرد: طبق سیاست مالزی افرادی که از ایران به مالزی سفر می کنند باید بعد از کسب مجوز در هتل های مورد نظر، حداقل ۱۴ روز در قرنطینه باشند. این افراد هم اکنون تنها تجار ایرانی هستند.
محد نظام بن حلیمی اظهار داشت: ایران و مالزی همکاری خوبی تا پیش از انتشار کرونا داشتند و ایرانی های زیادی به این کشور سفر می کردند پس از پاندمی کشور مالزی کمپین wemissyou را ایجاد کرد تا پس از باز شدن مرزها، جاذبه های گردشگری این کشور را با تکیه بر خاطرات مسافران از اماکن فوق العاده مالزی معرفی نماید.
وی اظهار داشت: هم اکنون مرزهای کشور مالزی به روی گردشگران بین المللی بسته است، بر مبنای آخرین اعلامیه دولت مالزی برنامه ای حاوی ۴ مرحله بهبودی و ترمیم ناشی از ویروس اجرا خواهد شد. پیشبینی ما این است که بازگشایی مجدد اقتصادی تا آخر سالجاری اتفاق بیفتد. بعد از آن مالزی مرزها را به روی کشورها باز می کند. در صورتیکه مرزها در سال ۲۰۲۱ بازگشایی شوند گردشگری مالزی برنامه هایی برای ایرانیان خواهد داشت.
کاردار سفارت مالزی در ایران خاطرنشان کرد: مالزی تحریم هایی که به ایران وارد شده را قابل قبول نمی داند و امیدوار است این روابط بهتر شود. ایران دستاوردهای بالایی در حوزه پزشکی به دست آورده و مؤسسات مربوطه در مالزی آمادگی دارند در اینباره ارتباطات خویش را گسترش دهند.

1400/04/01
11:09:46
5.0 / 5
225
تگهای خبر: پزشك , توریست , سفر , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بریونی