اسماعیلی:

سازمان صنایع فرهنگی تشکیل می شود

سازمان صنایع فرهنگی تشکیل می شود

به گزارش بریونی محمدمهدی اسماعیلی، از تشکیل سازمان صنایع فرهنگی، برای ارتقای اقتصاد فرهنگی، آگاهی داد و اظهار داشت: این سازمان یکی از برنامه های مهمی است که در آینده به انجام خواهد رسید اما هنوز تصمیم گرفته نشده که زیرمجموعه کدام نهاد باشد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دومین دوره جایزه طراحی بسته بندی در صنایع فرهنگی که سه شنبه شب (۱۸ آبان ماه)، در پارک فناوری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، توجه به مقوله فرهنگ را از اولویت های دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: پس آن که پیشنهاد شد مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بپذیرم به دنبال راهی برای پیشرفت صنایع فرهنگی بودم و یکی از برنامه مهم من، تدوین برنامه هایی برای صنایع فرهنگی بود.
محمدمهدی اسماعیلی، اضافه کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ما جایگاهی برای صنایع فرهنگی، پیش بینی کردیم، دولت ۳۰ برنامه تحولی برای کشور در نظر گرفته است که یکی از آنها تهیه سند تحول صنایع فرهنگی است که درحال نهایی شدن است و تشکیل سازمان صنایع فرهنگی، یکی از برنامه های مهمی است که در آینده به انجام خواهد رسید اما هنوز تصمیم گرفته نشده که زیرمجموعه کدام نهاد باشد.
وی تاکید کرد: اگر علم و فناوری و اقتصاد و فرهنگ به هم نزدیک شود مطمئناً در تولید آثار مربوط به صنایع فرهنگی اقدامات جدی و نتیجه بخش صورت خواهد گرفت، بسته بندی صنایع دستی نیز قبل از آن که تجارت باشد، کاری فرهنگی است.
وزیر فرهنگ، از برگزار کنندگان و شرکت کننده این جشنواره تشکر کرد و اظهار داشت: کمک کنید که دولت این برنامه تحولی در زمینه صنایع فرهنگی را پیش ببرد، زمینه آن فراهم گشته است و به زودی کار در این عرصه را بسیار آسان خواهدنمود.
آیین پایانی دومین دوره جایزه ملی طراحی بسته بندی در صنایع فرهنگی، با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
به گزارش بریونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، جایزه ملی طراحی بسته بندی در صنایع فرهنگی، از سال ۱۳۹۸ کار خودرا در امتداد رشد و بالندگی اقتصاد فرهنگی کشور شروع کرد، این جایزه به مدیریت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، با همکاری نهادهای فرهنگی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه ها و... برگزار می گردد.


منبع:

1400/08/19
12:32:05
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بریونی